Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt (? ) a fülpiercinge...

Begyulladt (? ) a fülpiercingem /porcban/ és kivettem. Vissza tudom még rakni vagy be fog nőni?

Figyelt kérdés

egy hete lövettem ki a fülemet porcban. jó és igényes kozmetikushoz mentem, azt tanácsolta, hogy egy hét után vegyem ki és cseréljem ki műanyagra, alkohollal lehet kenegetni. ezt meg is tettem, semmi bajom nem volt tegnapig, amikor megdagadt az egész fülem és zsibbadni kezdett. kiszedtem azt, amivel beszúrta és raktam be műanyagot, de így is fájt, gennyedzett, úgyhogy azt is kivettem éjszakára. most olvastam csomó helyen, hogy nem is szabad alkohollal kenni és legalább egy hónapig kivenni se forgatni se szabad, sőt, lövetni se, hanem szúrni kellett volna. most már elcseztem az egészet, be fog nőni vagy még vissza tudom majd rakni ha lelohad a fülem?

Kérlek titeket, ha volt már hasonló problémátok/hallottatok valami hasonlót, segítsetek!



2015. febr. 9. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Ha begyulladt, ne hordjál ilyen hülyeségeket magadon. Vagy vegyél ezüstből v. aranyból, azok nem gyullasztják be a bőrt.
2015. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy: valóban, porcba ne lövess, szúrass, vagy ha kozmetikushoz mész, akkor minimum kapszulás "belövő"vel csinálja (az nem lő, hanem szúr, ellentétben a hagyományos erős rugós szerkezetekkel)


Begyulladt, nem meglepő, a porcos ékszerek 90%-ban be is szoktak.

Alkoholt teljesen felejtsd el. Csak a 99,99%-os alkoholnak van komoly fertőtlenítő hatása, a többinek nincs, csak tisztító hatása.


Tanácsom: szedd ki és várd meg, míg teljesen meggyógyul. (Kb 2 hónap) Ezután szúrasd ki, barbell vagy talpas ékszerrel, aminek alapanyaga legyen titán, PVD, vagy plasztik (műanyag). Ezekre az alapanyagokra nem lehetsz allergiás. Az előző válaszadóra ne hallgass, ezüstre a fémallergiások allergiásan reagálnak nagy számban, míg aranyból csak a 24 karátos (100%-os tiszta arany) lenne jó, abból meg kevés helyen kevés féle van, ráadásul nehéz is.

Karikával vagy patkóval is lehet szúratni, de nem érdemes, mert azok maguktól mocorognak és az lassítja a gyógyulási folyamatot.

Porcos ékszerek gyógyulási ideje 1-12 hónap. (Tehát akár 1 év) Általában 3 hónap alatt jönnek rendbe. Sajnos a porcszövet lassabban gyógyul.

Behelyezés után Octenisept oldattal (spray) kezeld, első hónapban napi 3-5-ször, majd utána a teljes gyógyulásig napi legalább 2-szer. (Reggel-Este)

Jó tanácsok: Első hónapban: ne áztasd ki! Azaz: Ne menj strandolni se uszodába, fürdés helyett a zuhanyzást preferáld, szaunát, szolit felejtsd el. Semmilyen kozmetikumot ne kenj a közelébe (hajlakk, hajhab, balzsam), hajmosásnál kerüld, hogy a sampon rákerüljön, illetve rajta álljon, ne mozgasd, ne cseréld ki, ne nyúlj hozzá piszkos kézzel.

Ápolni reggel felkelés után érdemes elsőnek. Fontos, hogy ápolás előtt antibacis szappannal (clarasept ...stb.) moss kezet alaposan, és tiszta fültisztítópamacs segítségével törölgesd a környékét óvatosan. Másodjára valamikor nap közben érdemes, majd este. (De persze napközben akár többször is szabad, pl ha izzasztó munkát végzel...stb.)

Vigyázz, hogy a hajad ne tekeredjen rá az ékszer hátuljára, mert az könnyedén gyulladáshoz vezethet.

Első hónap elteltével se cseréld ki, ezzel érdemes várni 3 hónapot. Ha mindenképp ki akarod cserélni, bizsu ékszert az első fél évben ne rakj bele, viszont orvosi acélt már 1 hónap után rakhatsz. Csere után legalább egy hétig napi 3-szor érdemes kezelni szintén (az első fél éven belül).

Ékszer csere esetén a csereékszert alaposan fertőtlenítsd le!

Ha valahova ki kéne szedni, old meg leragasztással, vagy csak rövid időre szedd ki (1 hónap után, de még 6 hónap előtt).

Fél év után akár napokig is ki lehet szedni.


Uszodába, strand..stb helyekre 1 hónap elteltével már szabad menni, de utána tisztogasd le a kezelővel.


Mi nem jó rá? : sebbenzin, alkohol, betadin OLDAT (tömény betadin jó rá, csak a színe ott is marad, azért se ajánlom, de ékszer fertőtlenítésre kiválló!), arcszesz, kozmetikai lemosók, krémek, zselék, gélek.


A kamillás borogatás csak valódi kamillából főzött teával használ, de az se túl sokat, az inkább más piercingek esetében hasznos.


Kozmetikai "belövés esetén" Studex 75 kapszulás vagy a Medisept-kapszulás eljárás jó, piercingesnél meg a hely maga a fontos.


Remélem segítettem, ha kérdésed van írj privátban!

2015. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon szépen köszönöm a választ!! nagyon hasznos volt! :)


hála istennek két nap után rendbe jött és vissza is tudtam rakni és azóta nem is fáj :)

2015. febr. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!