Kinek, és milyen tapasztalata van az E. B. fusselastic talpbetétekről? Esetleg bármi más alternatíva?
Bejelentkeztem már a ortopéd orvoshoz, viszont elég sokat kell várni, gondoltam addig is művelődök a témában. Ortopéd orvos tanácsára eddig termoplaszt betétem volt. Ez tényleg jó megoldásnak tűnt, fokozatosan alakították a betét boltozatát, így fájdalommentesen érhettük el a normál boltozatot, viszont több probléma is van vele. Nagyon merev, sportoláshoz alkalmatlan, műanyag révén egyáltalán nem szellőzik, az éles sarki része tönkreteszi cipőt (miután a hozzá vett bőrtokot kivágta), és az elmúlt egy héten egy kis kavics is belement a cipőmbe, ami egy kicsit behorpasztotta a betétet, majd a nap végére a horpadás miatt meg is repedt. Nem panaszkodom, több mint két évig bírta.
A fusselastic lábbetétre az interneten találtam. Mivel csak a natív honlapon találtam róla leírást és vásárlói véleményt, ezért kissé fenntartásokkal kezelem a dolgot, de ha csak a fele igaz amit a honlapon ígérnek már nagyon boldog lennék tőle. Szeretném, ha néhány mondatban leírnátok, hogy milyen mégis a fent említett betét "hús-vér" környezetben, érdekelne hogy napi szinten milyen terheléseknek van kitéve, különösen fontos lenne a sporttevékenység közbeni viselkedése (nem túl merev-e, nem csúszkál-e), a cipőkkel milyen a viszonya (felsérti-e a bélést például). Csökkentette-e a különböző fájdalmakat, tényleg segítette-e a lábboltozat kialakulását. A honlapon nem találtam árat, arra is nagyon kíváncsi lennék.
Végül, gondolom, aki hozzám hasonló bokasüllyedéses problémákkal küzd szintén több módszert, vagy gyógyászati segédeszközt próbált már, azok is érdekelnének. Szeretnék minél több lehetőséget megvitatni majd az orvossal.
Körülbelül egy éve vettem már egy fusselastic talpbetétet, azóta nap, mint nap hordom, és kijelenthetem, működik.
Így utólag belegondolva, csak időpocsékolás volt, hogy próbáltam „olcsón” megúszni a dolgot, több tízezret elköltöttem talpbetétetekre, amelyek ideig-óráig működtek. Emlékszem, elegem lett, és belevágtam, így utólag, ez volt a helyes döntés. Az ára ha jól emlékszem, 40 ezer körül volt a kiegészítőkkel együtt. Ez a betét valóban nem olcsó, de ha azt számolom, hogy megoldja a lábproblémám, kényelmes, bármelyik cipőmbe hordhatom, a munkahelyi papucsomban is, és 5 év garanciát vállalnak rá, ez évente 8 ezer forintot jelent.
A kérdéseidre válaszolva, ez a talpbetét nem egy merev betét, annak ellenére, hogy fémből készül, hanem tényleg rugózik. Az is jó benne, hogy a legtöbb talpbetét nem védi a lábujjam mögötti csontokat, míg ennek, pont ott van egy puha párnácskája, amely nagyon kellemesen alátámasztja azt a részt. Volt bőrkeményedésem is régen, amely azóta megszűnt.
Mivel én sportoláshoz is, és elegáns cipőben is hordom, naponta cserélgetem, de egyik cipőmet sem tette tönkre, nem is csúszkál. Igaz, ha jól emlékszem, akkor meg kellett adnom egy-két adatot a megrendelésnél, hogy széles vagy keskeny, vagy milyen fazonú cipőt hordok. Azért a német mérnökök még mindig értik a dolgukat.
Futáshoz nagyon bevált, igaz kellet egy hónap, mire megszoktam. Az első napokban izomláz volta vádlimban, de elmúlt, és már nem is venném ki a cipőimből. Ráadásul a legdrágább Nike cipőmbe tettem be, féltem is, hogy kinyírja, de nem.
Hogy más alternatíva? Vannak olcsóbbak, de annyit is érnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!