Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Hogy szabadulhatnék meg...

SOS! Hogy szabadulhatnék meg 100%-osan SERKÉKTŐL? 14/kétségbeesett/lány

Figyelt kérdés

Nyáron összeszedtem valahol tetveket, azóta küszködök velük. Vettünk rá vagy 10 doboz Pedex-et, 1-2 hétre nyugi volt, aztán kezdődött elölről. Anyunak már elege van belőle, mondta, hogy le kell vágni a hajamat, vagy legalább 10-15 cm-t belőle.

Be is jelentkeztünk a fodrászhoz, ahhoz akihez mindig járok. Az közölte hogy így nem vállal el, majd ha nem lesznek tetvek a fejemen (akkor éppen nem is voltak, csak a serkék gyűltek mindig). Úgyhogy anyu azt mondta levágja ő. Nem engedtem, így tegnap este bőgve vágtam le vállig érőre a hátközépig érő hajamat. Ecetbe áztatom, fésülöm, húzogatom le a hajszálakról a serkéket, de egyszerűen kétségbe vagyok esve. A családban konkrétan nevetség tárgya vagyok úgy kezelnek mint egy leprást.

Mégis mit tegyek?!! :'( :( (a serkék fehérek tehát elméletileg már nem élnek, de eddig 1 hónapig nyugi volt, azt hittem vége nincs több tetű, aztán pár napja elkezdett viszketni a fejem, tegnap be is eceteztem, esett is ki belőle 7-8 állat.



2014. dec. 20. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyenként le kell szedni az összes serkét, sok ideig tart de amíg egy is van kikelhet és kezdődik előröl.
2014. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

petróleum,beáztatod vele aztán becsavarod a fejed egy kidobásra szánt törcsibe.

a serkék akkor nem élnek ha a körmödön szétnyomva nem ad pattanó hangot.

egy volt tetves lány

2014. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Paranit. Ez egy olajos cucc, nincs benne vegyszer, es van hozza tetufesu. Napjaban sokszor atfesulod, leszedi a serkeket is. En magamon, es a gyereken is rajta hagytam harom napig, de a tajekoztatoban csak ket ora van.

Mindent ki kell mosni,legalabb hatvan fokon, ami nem moshato, azt a fagyasztoba tenni egy ejszakara. Vasalod a hajad? Az is jo megoldas, mert ezek a dogok nem birjak a 40 foknal nagyobb meleget.

2014. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, h vhonban visszafertozodsz, ezert kellene megelozesre is kence, a Paranitnak van ilyen szere is. A csaladban, iskolaban nincs masnak?
2014. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem szeded ki az összes serkét, elég ha csak egy rajta marad, újra lepetézik. Borzasztóan nehéz az összeset leszedni, több óráig tart, ilyen hosszú hajnál meg aztán pláne. Pontosan betartottad a használati utasítást, a száradási időt? Lehet, hogy nagyobb mennyiség kell ilyen hosszú hajnál. Inkább valami tetúirtó sampont használj. Olyan nincs, hogy tetű nincs, csak a serke gyűlik. A serkét az élő tetű rakja le, akkor is, ha nem látod. Az ÁNTSZ-nél megnézik, hogy serkementes vagy-e. Kérj segítséget a védőnői szolgálattól. Az ecetet felejtsd el, ilyen alapon vaníliafagylaltba is áztathatnád. Az ágyneműt is le kéne cserélni.
2014. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nittyfor tetűírtót próbáld, nekem anno általánosban, amikor az egész osztály tetves lett, ezt használtuk, és sikerült kiirtani. Nem tudom mennyi idő alatt, de ajánlatos még párnapig használni miután úgy ítélitek meg, hogy eltűntek a serkék a hajadból! Kitartást, nem sokan ússzák meg a tetves korszakot. :)
2014. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt olvastam hogy a paranit a legjobb es a legmegbizhatobb. a serkefesuje mennyire hatekony?
2014. dec. 20. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ecetes vizes oblites tenyleg jo, oldja azt a cementszeru anyagot, amivel a hajra tapad, es a fent emlitett Paranitot is nehezen lehet kimosni, ebben is segit.

En evekkel ezelott megjartam egyszer mar a tetuvel, kiprobaltam mindent, megsem tuntek el, most ezzel a szerrel viszonylag olcson megusztuk.

Ismerem az erzest, ne keseredj el, en anno meg a szokitest is bevallaltam, hogy megszabaduljak vegre toluk.

2014. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ujra en vagyok, jo a fesuje, fem fogai vannak, ellentetben a Nix samponnal, amihez muanyag fesu jar.

Kettonkre, tobbszori lefujassal sem fogyott el a fele, igy nezve olcsobb, mint mas szerek.

2014. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!