Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol tudok részt venni boncolás...

Hol tudok részt venni boncoláson? Boncmester tanfolyamra akarok jelentkezni, de elötte szeretnék elnemmi 1re, hogy biztosra menjek, nem futamodom-e meg.

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha van orvosi egyetem a közelben talán bekéretőzhetsz egyre.
2010. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a semmelweis korboncnoki részlegénél, asszem a nagyvárad tér közelében van, 500 ft volt kb 1 éve hogy megnézhess egy boncolást, én úgy értesültem anno, mert én is meg akartam nézni, de aztán nem lett belőle semmi, úgyhogy nem tudok pontosat, de hívd fel a semmelweist és kérdezd meg :)
2010. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért családi kapcsolatok,és azon belül eljegyzés témakörbe raktad?Talán a menyasszonyod/vőlegényed nem akarja,hogy boncmesternek menj?:o
2010. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi annak idején a megyei kórházban voltunk boncoláson még gimiben az egyik biológia óra keretében. A biosztanárunk szervezte, neki volt valami ismeretsége a kórházban.

Egyébként senkinek nem kellett érte fizetni.

Ha boncmester akarsz lenni, akkor előtte úgyis el kell végezned szerintem egy alap orvosi szakot. Ott úgyis mehetsz eleget a patológiára.

De ha előbb akarsz menni, akkor szerintem orvosi egyetemen mondjuk valamelyik tanszékvezetőnél (ahol hasonló témával foglalkoznak) érdeklődj.

Vagy akár közvetlenül a kórháznál. Akár csak írj nekik egy levelet és meglátod mit válaszolnak4

2010. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!

en siman bekeretöztem a kórhazba es megkerdeztem megnezhetem e. nekem megengedték, elöször csak a hütöhazba akartam menni, mondtak vannak extrabb keresek kerdeztem mi, mondjak boncolas... felcsillant a szemem es mentem a patologus utan. a sazgkat kell csak legyözni amugy elviselhetö en siman lennek boncmester 22/L

2010. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

16:07esnek nem teljesen van igaza. Ha valaki boncmester akar lenni, akkor nem kell semmilyen orvosi szakot végeznie, hanem elég csak beiratkoznia az általad is említett tanfolyamra. A patológus (néhol kórboncnoknak is hívják) nagyon messze áll a boncmestertől, mert a patológusnak 6év orvosi után kell még 3 év szakosodás, ellentétben a boncmester pár éves tanfolyamával.

A kettő között kb. annyi a különbség, mint a hentes és az állatorvos között...


Amúgy jól mondja a leányzó, főleg a szagokat kell szokni, a látványhoz 1-2 nap alatt hozzá lehet szokni. Ha van egy gangrénás láb, vagy egy olyan öreg néni, aki 1 hétig feküdt a saját fekáliájában és ehhez jön még a többi 6-7 hulla szaga plusz a minimum 30 fok (bár lehet, hogy máshol hűvösebb van), akkor bizony még 2 nap után és érzed magadon az "aromát" (a szaglóreceptoraid bent úgyis kiégnek 1-2 perc alatt, szóval elég ennyi ideig koncentrálni, hogy ne jöjjön fel a reggeli :) ).

2010. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem tudtam. De nekem elég furcsán hangzik, hogy valaki szinte(!) nulla anatómiai és élettani ismerettel lehet boncmester.

Ettől függetlenül biztos így van...


Amikor én voltam nem volt 30 fok. Sima szobahőmérséklet volt. A szagokkal kapcsolatban pedig: mikor én voltam egy két hete elhunytat boncoltak. Sokan kimentek közben, mert nem volt éppen kellemes, de szerintem annyira nem is volt vészes, simán ki lehetett bírni.

2010. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Azért lehet OKJ-vel is végezni ezt a munkát, mert a boncmester igazából csak "feldarabolja". Gondolom megtanítják neki, h hol kell és mit vágni, aztán kész. Az orvos meg ugye szövettani vizsgálatokat csinál stbstb:)

Amúgy tényleg orvosi egyetemeken érdeklődj, vagy ha kórházban van vmi ismerősöd, akkor ott.

2010. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!