Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nevetéskor, fázáskor begörcsöl...

Nevetéskor, fázáskor begörcsöl a rekeszizmom. Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Évek óta nem tudok sem egy jót nevetni,mert azonnal görcsbe rándul hol a jobb,hol a bal rekeszizmom.(volt olyan,hogy mindkettő)Ha nagyon fázom,vagy sokáig állok,akkor is.Próbálok nyújtózkodni,reggelente nyújtógyakorlatokat végzek,sajnos hasztalan.Ha a jobb oldal görcsöl be,utána órákig érzek fájdalmat a májam körül.Ha a baloldalt,akkor attól nagyon félek,hogy esetleg a szívemnél is elzár valamit.Ilyenkor gyorsan veszek be egy szem mydetont,és utána megkönnyebbülök.Reggelente magne B6.-tot,és B1vit.-nt szedek.49 éves vagyok.Nagyon várom tanácsotokat.
2014. nov. 11. 13:20
 1/8 csabika1971 ***** válasza:
Ennyi idősen még nem találtál rá megoldást, akkor csak egyet tudok javasolni. Ne nevess.
2014. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem esett jól ez a válasz,de azért nem kívánom neked.Üdv.
2014. nov. 11. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Elzárni nem tud semmit, efelől nem kell aggódnod.


[link]


Ezen a képen Diaphragm felirattal van ellátva, a kupola alakú izom. Efölött helyezkedik el a szív, a tüdők, de a szívvel nincsen kapcsolatban. Az erek főként a kötőszövetes részeknél lépnek át, viszont annyira begörcsölni sem tud, hogy ezeket elzárja. Ami probléma lehet, hogy amíg görcsöl, addig a légzés az adott oldalon nem működik megfelelően.


Voltál vele orvosnál? Más tüneted nincsen? Nem szoktak más izmaid begörcsölni? Mikor voltál utoljára vérvételen? Mértek kalcium- és magnéziumszintet? Van esetleg háti, nyaki fájdalmad?


Egyáltalán: biztos vagy benne, hogy a rekeszizmod görcsöl be, és nem a hasfali/bordaközi izmaid?

2014. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most is nyaki,háti gondokkal küzdök.fejkörzés most nem menne.4 éve voltam MRI-n,semmit nem mondtak.Szedem a magneB6-ot,meg B1.-et.Gondoltam,hogy lelki problémák is befolyásolnak(sajnos az utóbbi egy évben tragédiák,haláleset történt.Anyám rákban szenvedett,testvérem azzal küzd.)

Az orvost szeretném elkerülni két okból is.Egyik: az évek alatti kórházlátogatás(szinte "fehérköpeny fóbia",a másik,a munkahelyem megtartása.Valami kenőcsfélét nem tudnál ami tényleg használ?Mert mint írtam sem a paprikás lóbalzsam,sem az ibutop félék nem használtak.Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. nov. 12. 07:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért kéne orvoshoz menni, mert a vérképet muszáj lenne látni, az izomgörcsnek oka lehet a kalciumhiány, magnéziumhiány is, bár szeded a magne B6ot. A kalciumhiánynak pedig elég sok oka lehet (ha ez van valóban).


Nem véletlenül kérdeztem rá a nyakadra sem. Az az MR felvétel is 4 éve volt, ha valami 4 éve kezdődött, akkor lehet, hogy mostanra már látszik valami. Azért kéne megnézetni, mert a rekeszizom beidegzése pont a C4-es, vagyis nyaki 4-es gerincvelői szegmensből ered. Ha annyira rossz a helyzet, hogy a nyakadat sem bírod megmozdítani, simán lehet, hogy valamilyen degeneratív folyamat következtében nyomás alá kerül az ideg, és ez irritálja.

Lóbalzsam meg ilyesmik nem penetrálnak olyan mélyre, hogy a rekeszizmot elérjék, hiszen láthattad a képet, amit küldtem.

Nem kötözködésből mondom, csak a te érdekedben, hogy le kell a fehérköpeny szindrómádat küzdened, ha a gyógyulás útjára szeretnél lépni. Látatlanban senki nem fog tudni meggyógyítani, és te is beláthatod, hogy ha nem bírod a nyakad mozgatni, akkor elég komoly probléma lehet az ízületeidnél.


Annyit tudok tanácsolni még, hogy igyál kalcium pezsgőtablettát, hátha a kalciumhiány okozza a tüneteket, de nekem a nyakad nagyon gyanús, és mielőbb orvoshoz kellene fordulnod.

2014. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod,és minden jót!!
2014. nov. 12. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ha kiderül esetleg valami, és eszedbe jut ez a kérdés, írj, mert kíváncsi vagyok. Én is minden jót és mihamarabbi jobbulást kívánok!
2014. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rászántam magam egy nagy laborra a hó végén.Az eredményről értesítelek privátban,ha akarod.Szép napot!
2014. nov. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!