Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudtok az SMR masszázsról?

Mit tudtok az SMR masszázsról?

Figyelt kérdés
Mert láttam egy kiírást a kozmetikusomnál, amin SMR tanfolyamot indítanak, ami valamiféle önmasszázs egy hengerrel... és felkeltette az érdeklődésem. Írtak olyat hogy jó narancsbőrre, meg ülő munkát végzőknek, sportolóknak, izomlázra... szóval tök jókat, és hogy 3 órás tanfolyam alatt elsajátítható. Engem érdekelne, de kíváncsi vagyok hogy nektek mi a tapasztalatotok, ismeritek-e?
2010. jan. 24. 02:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógymasszőr vagyok, és eddig soha nem hallottam róla, sem a képzésem során, sem az olvasmányaimban, pedig elég sok mindennek utánanéztem a neten is. Most utánakerestem. Az alapja az izompólya masszázsa, ami egy létező technika, de nem önmasszázs. Az érdemi magyar nyelvű találatok lényegében egyetlen céghez vezetnek, amelyik ezeket a tanfolyamokat eladja. Én így leírás alapján kissé szkeptikus volnék egyrészt amiatt, hogy önmasszázsként mit érhet ez, másrészt hogy háromórás tanfolyamon mit lehet tanulni, de azt gondolom, hogy ártani biztos nem fog, és valószínű, hogy valamennyi hatása lehet, ha nem is feltétlenül olyan látványos, mint amivel a reklámokban kecsegetnek. Nem elterjedt dolog, ezért lehet, hogy tényleg jó, csak most találták fel, és az is lehet, hogy ez az ügyeletes életelixír, amit pár év múlva már el is felejtenek. Szerintem ha nem vársz csodákat ettől a módszertől, csak reális dolgokat, és rá tudod szánni a tanfolyam árát, akkor próbáld ki, bajod nem lesz tőle. Azt kevésbé hiszem, hogy a narancsbőrre hatásos legyen, de izomlázra lehet, hogy igen.
2010. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!