Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltatok már "ingyenes szűrővi...

Voltatok már "ingyenes szűrővizsgálaton", ahová telefonon vagy szórólapon hívtak?

Figyelt kérdés

Mit tapasztaltatok? Jobb, mint a szakrendelés?

Olyan is volt, hogy háziorvos hívott?



2014. okt. 10. 07:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Ugye nem veszed komolyan az ilyen "ingyenes" dolgokat?


Az a vizsgálat, amiért nem kell fizetni (az SZTK-ban a TB fizet érte), az olyan is, az ilyeneken csak rád akarnak sózni valami méregdrága vízforralót/mágnesszőnyeget/csodalámpát/űrhajóskaját.


Vannak persze valódi szűrővizsgálatok is, amik jobbak, mint az állami kórházakban, de azok soha nem ingyenesek. Ingyenes = átverés.

2014. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom, csak szóvá akartam tenni. Ez egy "új módszer", célcsoport az időssek. Vicc, hogy most a háziorvos hív, apró betűs alul, hogy a megjelenés önkéntes.
2014. okt. 10. 07:41
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A 74 éves apám volt múlt héten egy ilyen "ingyenes vizsgálaton" merthát a háziorvos küldte (ajánlotta) meg nézzék azért meg, nincs e gond. A héten visszahívták egy "ingyenes próbahordásra". Tegnap hazajött egy próbakészülékkel (ami hozzáteszem tényleg jól működik, állítása szerint) valamint egy próbahordási szerződéssel (ami ugye rendben is van) de csatoltak mellé egy megrendelési szerződést is amit nem lehet visszamondani mert a záradékban benne van, hogy elállás esetén is majdnem a teljes összeget be kell fizetni. Én csak azt nem értem, hogy próbahordásra esetén miért kell egyből aláíratni a megrendelést is? Nekem ez nem volt tiszta. (De még egyszer, a készülék tökéletesen működik csak az eljárást nem értem. Szegény apám meg nem tudja miért kell neki 100e-t kifizetni. Nem baj, mi is tanultunk, ezután elkísérem mindenhova. Ilyen helyre meg nem megyünk.)
2014. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly egyszer elmentem, mert nem volt munkám, marhára ráértem.

Pontosan arról volt szó amit az első írt, megmérték a magasságomat, a súlyomat és a vérnyomásomat elektromos vérnyomásmérővel. Természetesen nagyon nem volt jó, sem a súlyom, sem a vérnyomásom, de az előadás végén vásárolhattam volna valami "természetes" alapanyagú bogyót, ami mindent megoldott volna.

2014. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

"Tegnap hazajött egy próbakészülékkel (ami hozzáteszem tényleg jól működik, állítása szerint) valamint egy próbahordási szerződéssel"


Jelzem, van 14 napos elállási jogotok. Ha mégsem lenne annyira jó... És nem, nem kellene fizetni SEMMIT, ha elállnátok.

2014. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most scanneljem be a szerződést? Rajt van fehéren feketén ...
2014. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 homo ludensz ***** válasza:
100%

Igen most ez az új trendi. Ingyenes szűrővizsgalat vagy állapotfelmérés kinek hogy tetszik így jelentkezik be a kedves "toborzó". Eleinte rákérdeztem hogy hány főre számítanak (20-40) főre s előtte félnapos előadást kell végig hallgatni. Akkor osszuk szorozunk menyi idő jut egy emberre ami a konkrét vizsgálat.

Most rögvest belekérdezek miután elkezdi felvázolni a dolgokat hogy:tessék mondani mit szándékoznak eladni? Ezzel rövidre zárom a sok porhintést.

2014. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

ma 07:57

Minimum 14 napos elállási jogotok van. A feltételektől függően, akár 30 nap is. A körbér meg egy átvéres, papámmal is elhatszortták a Zeptetesek, aztán amikor mégemlítettem a fogyasztóvédelmet, akkor már kussoltak és vissza adták a pénzt.


Ami meg a kérdést illeti, magán orvoshoz elmész és ott még fizetsz is, aztán ugyanazt javasolja, mint amit itt. A régi háziorvosom egy MLM cég termékeit javasolja a pácienseknek. Mi is használjuk, csak én akkor láttam amikor haza utaztam a szülőkhöz.

Szóval nem feltétlen szemetet akarnak rád sózni. De résen kell lenni.

2014. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért a telefon javította.
2014. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szerződésen az van, hogy a készülék egy adott részét egyedileg, személyre szabva gyártják le. Ezért ennek költségei a megrendelőt a szerződéstől való elállás esetén is terhelik. Ezt a megrendelő a megrendelés aláírásával elfogadj. És mellé van írva, a fenti alkatrész ára ami kb a teljes termék 70%-a. Pontosan nem tudom idézni, nincs most nálam a szerződés.


Ebben az esetben hogy áll a 14-napos elállás? Persze, bele lehet kötni abba, hogy magasabb szintű törvénynek ellentmondó szerződés nem érvényes, de akkor ők meg azt mondják, hogy ok, a szerződést érvénytelenítik, de a záradék ettől még él, hisz az egyedi "alkatrész" nem része a szerződésnek. Nem tudom, nem vagyok jogász de ebből szerintem hosszú per lenne...

2014. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!