Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabad alkoholt innom?

Szabad alkoholt innom?

Figyelt kérdés
L-thyroxint szedek.reggel egy fél tablettát(pajzsmirigy alultermelésem van) A betegtájékoztatón nem találtam semmit erröl a részröl.Ha reggel beveszem és esetleg este iszok, lesz vmi következménye?v kinek mik a tapasztalatai?
2010. jan. 22. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínünek tartom,hogy nem minden este akarsz inni.Egyebként tényleg nincs a betegtájékoztatón rajta,hogy nem szabad tehát nincs ellenjavaslat rá,csak ha a felsorolt tünetek neked nincsenek:

Fontos figyelmeztetések:


1. A levotiroxin fokozott elővigyázatossággal adható szív-érrendszeri betegségben szenvedő betegeknek, beleértve a mellkasi szorító fájdalmat, a szívelégtelenséget, a szívinfarktust és a magas vérnyomást is.


2. Nem megfelelően kezelt mellékvesekéreg-elégtelenség esetén a levotiroxin adása heveny mellékvesekéreg-elégtelenséget válthat ki.


3. A pajzsmirigyhormonok nem alkalmazhatók testsúlycsökkentés céljából.


4. A levotiroxin alkalmazása óvatosságot igényel cukorbetegségben, menopausa után.


Ha ezek neked nincsenek akkor is kérdezd meg a kezelőorvosod véleményét erről.

Semmi rossz nincsen ha megkérded,mond,hogy esküvőre vagy hivatalos:D

2010. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!Én is L-thyroxint szedek,napi 1 szemet már 94 óta.

Mütöttek is vele,szóval tudom milyen.Nyugodtan ihatsz néha,semmi bajod nem lesz,persze gondolom nem redszeresen akarsz inni:-)Én is ittam ha mentünk valahova,semmi bajom,sőt most kisbabát várok a gyógyszer mellett:-)

2010. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!