Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a gerincemmel?

Mit lehet tenni a gerincemmel?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 16 éves(!!), 3 éve volt egy autóbalesetem. Össze vannak csúszva a csigolyáim. Néha úgy fáj hogy sírok:S Vanhogy nem tudok se állni se ülni se feküdni...2 hónapja voltam ortopédián a kórházban, azt mondták legyek gyógytesis. Már az vagyok, azóta talán még jobban fáj:s Nem tudom mit tegyek, de ez iszonyatos! Elmenjek egy magán ortopédhez? Hátha ő tud vmit? Vagy van itt valaki aki szenved ilyentől? Előre is köszönöm!
2010. jan. 16. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvos, "normális"-e, hogy jobban fáj azóta. Ha nem talál megoldást, lehet, hogy magánorvost kellene találni, de a gyógytorna mindenképp fontos.
2010. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egyik ismerosom ugyanigy jart, csak o szimpla taxizastol.

gyogytorna mindenkepp jo. elsodlegesen olyasmi fele "poz" kellene, h logsz fejjel lefele, ellazitod a tested es addig legyel igy amig birod. ez jot tesz a gerincnek.

2010. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A te problémád több szempontból is gógykezelést igényelne. Gyógyfürdő, sulyfürdő, nyújtani kellene a gerincedet óvatosan. Ortopéd orvosod pedig nagyon gyenge tanácsokkal látott el. Az egy dolog hogy legyél gyógy tesis, azt csak egy fajtája ennek a problémának az orvoslására. Járj úszni, felkereshetnétek egy csontropogtatót, de igazán egy jó szakembert. Nem élhetel ilyen rettenetes fájdalommal. Gondolt át amit írtam.
2010. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Összecsúszva?

Tehát úgy, hogy egymásnak függőlegesen?

Értem, mi a okozza a fájdalmadat, ugyanis a gerinccsigolyák közti kocsonyás részek így széjjellapítódnak és nyom6ják az ideggyököt.


Mindenképpen siess vissza az ortopéd dokihoz és kérdezz erre rá. A magánvéleményem az, hogy azért lehet esetleg normális, mert ha egy kóros állapotot megszokik a szervezet, az abból való kimozdulás miatt vhogy megintcsak reagálnia kell, emiatt esetleg először gyulladás is felléphet, ami majd akkor fog megszűnni, ha egyre közelebb kerülsz a NORMÁL állapothoz.

Még amire gtam, hogy az ortopéd dokinál érdeklődj a "SÚLYFÜRDŐRŐL". Ha ugyanis össze vannak nyomódva a csigolyák, a súlyfürdővel ez az állapot javítható, azzal ugyanis a testedre kötött súlyok éppen széjjel húzzák a csigolyákat a kezelés idejére: Ez 15-30 perc lehet max, és kezdetben szoktatnak, tehát a fokozatosság miatt nincs súly rádakasztva.

Úsznod is lehetne, az mindenképpen hasznos lenne a regenerációd szempontjából, azonban sztem kerül a hidegvizet, mert köztudott, hogy a szövetek akkor összehúzódnak, s sztem csak jobban fájna a gerinced, persze ebben még nincs tapasztalatom. 36-40°C-os vizet javaslok, amiben nyugodtan úsz6sz.


Reméljük megírod, mi volt a dokinál...

Üdv: EE

2010. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A mi sulink gyógytesijébe beletartozik heti egyszer fél órás gyógyúszás 25fokos vízben:S Akkor az sem tesz jót? EGyébként köszönöm az eddigi válaszokat, várom a többit.
2010. jan. 16. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de szerintem itt kérhetsz segítséget.

[link]

2010. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, nagyon jó lehet, de Zalaegerszegi vagyok, és nem tudnék feljárni Pestre. Erre műtét nem létezik? Persze nem akarok beleugrani, először kipróbálok mást, csak hogy tudjam. Ez a súlyfördű elég durva lehet...(néztem róla képet)
2010. jan. 16. 19:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy gerincferdülésem is van, de minimális, nem tudom hány fokos. Hallottam valamiféle fűzőről. Az én esetemben vajon használna?
2010. jan. 16. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Mivel ezen a területen -- úgy érzem -- nem rendelmezem kellő tapasztalatokkal, ezért amit mondtam (ahogy azt az előbb is közöltem) egy magánvélemény. Ezzel kapcsolatban bővebbet kizárólag ortopéd szakorvos tud mondani. Én úgy glom, hogy a hűvösebb víz összehúzza, míg a melegebb víz kitágít6ja a szöveteket, akár a csigolyák közti kocsonyás réteget is, ezért mtam azt, amit.

Ami a súlyfürdőt illeti nem írom alá azon véleményedet, miszerint dúrva. Nem tudom milyen képet néztél, de ha folyton csak ijesztegetjük önmagunkat, akkor soha, semmit sem csinálnánk. Én azonban gyakornok koromban kíváncsiságból -- igaz súly nélkül, de -- kipróbáltam a mi gyógyfürdőnk gyógyászati részlegének szolgáltatásait... (tangentor, súlyfürdő, hidroxeurmasszázs (langyosvizes buborékmasszázs egy speciális kádban), elektroterápia, néhány percig az UltraHangterápiát is), súlyfürdőközben pedig beszélgettem ott az többi gyógyulófélben lévő vendéggel, akiknek véleménye, érzésbeszámolója abszolút meggyőzött arról, hogy ez nem egy rossz dolog. Az egy dolog, hogy nyaktartóba kell dugnod a fejedet, ami rögzítve van, és emellett kapaszkodnod is kell a kezeiddel a kartartó, kapaszkodóba a melegvizes medencében, ahol a vízmélység 2,25m, tehát árok van alattad. De nem kell ettől megijedni, ráadásul a személyzet is segítőkész.


Műtétet ne akarj. Az ortopéd műtétek zöme "összecsontosító", ugyanis a sérült porcfelszínekkel műtéti úton nem le7 mit kezdeni (vagy csak én nem tudok róla). Merevebb tartásért meg nem kéne ennyit áldozni.


A fűzővel kapcsolatban nem nyilatkozok. Túl sok a ha, meg a szerintem. Menj vissza az ortopéd orvoshoz, és kérdezd meg őt. Ha nem bízol benne, keress magádortopéd dokit, a lényeg, hogy itt sztem nem tudunk ezzel kapcsolatban semmi okosat mondani.


Nem tudom, hogy van Zalaegerszeg környékén gyógyfürdő, -- egyedül Sárvárról tudok, -- de ott ki is próbál6od, ha az orvostól beutalót kérsz és meglátod, hogy nem is durva, csak annak hitted.


Üdv: EE

2010. jan. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a héten mindenképpen teszek valamit, ha mást nem, legalább egy időpontot kérek.
2010. jan. 17. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!