Hazahoztak egy magyart Libériából. Állítólag nem ebolás. És ha mégis? Ekkora kockázatot h lehetett bevállani?
Nem unjátok még az ebola pánikot??
Mivel most az afrikai országokban elterjedt az ebola, így minden ország az Afrikából érkezőket akik ki voltak téve a betegséggel szemben vizsgálat alá kerül. Ha fertőzött akkor rögtön karanténba kerül. Ha nem fertőzött, akkor mehet a maga útjára.
Figyel két eset van. Vagy lappang benne az ebola vagy sem. Az első esetben egy kiterjedt ebola járványt kockáztatunk és több százezer életet, a másik esetben megmentünk 1-et.
De ennél fontosabb, hogy mit tudhat ez az ember? Ugyanis nincs messze Libériától Bissau-Guinea, ahonnan érdekes útlevelek származnak, és ezzel kapcsolatban folyik egy ügy.
"Ha nem cserélsz testnedveket fertőzöttel, akkor nem kapod el."
Igen, csak tudod akár másfél hétig nincs tünete a fertőzésnek. Mit gondolsz miért nem tudják megállítani a terjedését?
Hidd el nem csak üdvözölték a reptéren megnézték a lázát és ha jó akkor jó utat kívánnak hazáig.
Orvosok ellenörzik és karanténban van a lappangási idő lejártáig...meg gondolom amíg a vizsgálatok eredményei ki nem mondják hogy nem beteg.
"Igen, csak tudod akár másfél hétig nincs tünete a fertőzésnek. Mit gondolsz miért nem tudják megállítani a terjedését?"
Az ebolavírusok a lappangási idő alatt nem is fertőznek!
" The patients become contagious once they begin to show symptoms. "
És azért nem tudják megállítani, mert ahol endémiás, ott:
-Nehéz pusztán klinikai tünetek alapján diagnosztizálni a filovírus-infekciót, könnyen lehet egy rakat más, hasonló tünetekkel rendelkező betegség. Így amire diagnosztizálják, sokszor késő.
-A helyi lakosság nem bízik az orvosokban, inkább elmennek a sámánokhoz, gyógyfüvesekhez, bújtatják a betegeket, nem mennek kórházba és otthon ápolják egymást.
-A temetkezési szokások lehetővé teszik a vírus terjedését, hiszen az elhunytat a család nőtagjai készítik fel a temetésre, és tapogatják, mosdatják, csókolgatják a tetemet, így megfertőzve magukat, később az egész családot.
-A vírus sokszor lemészárolt majmok, elfogott denevérek húsának elfogyasztásával kapják el, a húst árulják több helyen, így könnyebben terjedhet a vírus.
-Afrikában a helyi lehetőségek az egészségügyben siralmasak. A használt fecskendőket újrahasználják, nem ismerik a megfelelő elkülönítő-technikákat (és pl. a gyanús betegeket berakják a biztosan fertőzött ebolások közé, és így ha a szerencsétlen esetleg csak maláriás, addigra már tuti elkapja az ebolát is), nem felkészültek a megfelelő védőöltözet használatára, így a nozokómiális fertőzések aránya is rendkívül magas.
Jó lenne ha a hülye pánikkeltés helyett tájékozódna mindenki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!