Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálatot érdemes...

Milyen vizsgálatot érdemes elvégeztetni felmerülő nemi betegség esetén? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem élek kicsapongó életet, és nem fekszek össze bárkivel, eddig 2 szexuális partnerem volt (mindkettő párkapcsolaton belül), viszont szeretnék biztosra menni, hogy valóban nem kaptam el tőlük semmit sem, mert én hiába nem voltam védekezés nélkül együtt alkalmi partnerekkel (is), attól még én is elkaphattam miattuk... Tüneteim nincsenek, pedig a mostani párommal közel 1 éve megtörtént az első együttlét.

Lehet kicsit túlreagálom a dolgokat, de ez aggaszt kicsit.

Ezen az oldalon találtam különféle vérvizsgálatokat:

[link]



Köszi a segítséget!!

L/20


2014. aug. 8. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

ezt mindenképp a háziorvosoddal kellene megbeszélned, hogy hova mehetsz, kit ajánl, és ő meg tudja neked mondani, hogy milyen vizsgálatokra lehet számítani


ha jól tudom a vérvétel az ami biztos

2014. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :) És ezek a vizsgálatok ingyenesek?? Mert amit most belinkeltél, közte van az egyik intézmény, ahol egyszer néztem az egyes vérvizsgálatok árát, és elég boros áron vannak, szóval nem értem, hogy itt meg miért azt írják, hogy ingyenes.
2014. aug. 8. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Szifilisz (luesz), HIV, Hepatitis B,C,E és humán papillomavírus (ez mintha ne szerepelt volna a menüben) és esetleg herpesz. Ahogy láttam ezek zöme antitestet vizsgál, ami hosszabb idő után alakul ki a szervezetben. Nem vizsgál viszont antigénre egyik sem, márpedig a továbbadás szempontjából az a fontos (azaz, hogy hordozod-e a kórokozót). Nőknél egyébként bármilyen tünet általában előbb és drasztikusabb formában jelentkezik, mint férfiaknál. Úgyhogy, ha egyébként tünet nincsen, akkor kicsi az esély a fertőződöttségre.
2014. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bor es nemibeteggondozoban ingyen megcsinaljak.
2014. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hepatitis B-re tök felesleges szűrni, mivel kötelező védőoltás van ellene Magyarországon, amit nyilván a kérdező is megkapott. HIV-re se sok értelme van, ha nem volt konkrétan olyan kapcsolata, ami ilyen szempontból veszélyes lett volna.. A HIV Magyarországon ritka. De persze el lehet menni anonim szűrésre, ha akar, de nem tartom indokoltnak.

A hepatitis C nem nemi úton terjed, a herpes pedig az emberek jelentős részében megtalálható, de ha nem jön elő, akkor tök mindegy. Kezelni úgy sem lehet a fertőzést, csak a tüneteket.

A szifilisznek elég jellemző tünetei vannak, szintén felesleges szűrni, ha nincs panasz.


Aminek értelme is lenne: HPV, chlamydia, ureaplasma, mycoplasma. Ezek teljesen tünetmentesek lehetnek, viszont okozhatnak igen kellemetlen problémákat később.

2014. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, a hepatitis C helyett A-t akartam írni, az A az, ami nem nemi úton terjed, de most látom, hogy azt nem is írta az előttem szóló.

A C nemi úton (is) terjed, de szintén nem túl jellemző Magyarországon. De az még talán megér egy szűrést.

2014. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: És hol lehet ezeket a szűréseket kérni? Tőlem a bőrgyógyász kérdezte, hogy milyen vizsgálatot kérek... hát honnan tudjam, nem én vagyok az orvos... most nem tudom, megfelelő volt-e a kivizsgálás...!
2014. aug. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!