Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírom az edzéseket...

Miért nem bírom az edzéseket szex után? Mi borul fel a szervezetben ennyire?

Figyelt kérdés

Napi szinten keményen sportolok, de ha szex van (fiú vagyok), akkor közvetlen utána is de még másnap is le kell mondanom mindent, ugyanis semmire se vagyok képes.

Csak egy példa: a megszokott 10 km-es futás helyett már az első 500m -es körben is szédelgek, nem bírom, kidőlök, nagyon gyenge vagyok. Agogy tapasztaltam, kb 2-3 nap kell, mire ismét eredeti formámban vagyok, és megy megint minden rendesen.


Na de mi okozza ezt? mit lehet ellene tenni? esetleg hormonálisan borul fel valami? Vagy? Szakember és más sportolók véleménye is érdekelne, akik hasonló helyzetben vannak esetleg.



2014. aug. 1. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A tökéletes edzéshez jó magas tesztoszteron szint kell.

A szex pedig ezt csökkenti.

2014. aug. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1


Elmagyaráznád ezt egy kicsit részletesebben? Miért van rá szükség? Hogyan lehet visszaállítani?


Ugyanez történik velem is szex után, edzés előtt. :)

2014. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[1-es vagyok]


XD azért, mert amikor edzel akkor megemelkedik a tesztoszteron szint a fizikai erő érdekében. Magyarul természetes doppingszer. Aki edz, annak ez magasabb érték, mint annak aki egész nap a gép előtt ül és filmeket néz.

Amikor szexelsz is termelődik, viszont orgazmuskor elfogy vagy...a lényeg az hogy dugás után ez az érték lecsökken, és fáradtabb, nyugisabb leszel, nem lesz kedved edzeni.

Erre lehet kapni port ami serkenti a termelést, DE NEM AJÁNLOM ! Nem kell felborítani a természetes rendszert.

Ez ugyanaz mint amikor kiverem edzés előtt, és kb fele annyit tudok edzeni. Edzéshez meg kell, de ha lecsökkentem akkor b_szhatom :S


Szóval én azt ajánlom hogy pénteken dugjatok mint én, és hétfőre minden jó lesz :'D


Bár...én ezt 17 évesen tudom, nem értem ti miért nem.

2014. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és csak a tesztoszteron csökkenése okoz szédülést meg olyan fokú gyengeséget, hogy az már kb abszurd? hát nemtom ... csak mert van olyan élsportoló aki meg arra esküszik h nagy meccsek előtt egy hatalmas szex annyira megdobja őt h sokkal jobban teljesít.
2014. aug. 2. 06:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Olimpián férfiaknak megtiltják hogy szexeljenek, nőkre meg kényszerítik a jobb teljesítmény érdekében.


Nyilván mindig vannak kivételek.


[1-es voltam megint]

2014. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, elviekben sok edző tiltja, de a gyakorlat aztán más. Elvégre nem tudnak a folyosón őrködni egész éjjel, és hát folyik ami folyik, sztem élsportolónak ezt nem kell bemutatni.


na de azt még megérteném, ha ingadozó lenne a teljesítmény. azt viszont nem, hogy ennyire a két extrém ponton tud csak lenni, azaz vagy élsporthoz méltó teljesítmény vagy még a gyenge átlagnál is borzalmasabb erőnlét pár napig. itt valami nem oké, nem akarom elhinni, hogy mindezt csak a tesztoszteron-szint csökkenése okozza. Ha viszont az, akkor azt is jó lenne kideríteni, és legalább a diagnosztizálás érdekében "ezeken a nehéz napokon" kipróbálni mesterséges pótlással.

2014. aug. 2. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se a tesztoszteron. Méress rá a nyiroki keringésre.
2014. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

huh .. jó és ezt egy "normál" szal átlag belgyógyász is képes? mert én akiknél eddig jártam, hát nemtom, de kb mint birka az újkapura, csak így tudtak a problémára nézni, ill. a legbölcsebb tanács az volt h ne szexeljek :)


sztem meg tök részletesen hormonokat kellene mérni, na csak nemtom ki az aki ebben nagyon benne is van és jogosult is a hormonvizsgálatokat kiírni. gondolom, nem bármelyik sarki rendelőben van ilyen doki aki erre specializált. milyen szakterületről érdemes keresni?

2014. aug. 3. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!