Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biztos hgy ez a pánikbetegség...

Biztos hgy ez a pánikbetegség jele, vagy valami más?

Figyelt kérdés
28éves vagyok.Kb.:1,5évvel ezelőtt volt1rohamom ami(heves szívveréssel,izzadással,magas vérnyomással)járt.(Tudni kell hogy elég stresszes életem volt és sajnosa munkahelyemen is eléggé olyanoka körülmények)Nagyon megilyedtem,elmentem orvoshoz.Akkor csak rivotlirt írtak fel.Azóta volt1 febrárban és mos is kb 2hete.Megint elmentem dokihoz és azt mondta pánikbetegségem van és Xanaxot írt fel.Ekg-t is csináltak.Akkor nem mondtak semmit és már egy párszor ez előjött.Azóta is fáj a ahasam,nem tudok enni,fáradékony vagyok,és "krákogok"fel ilyen savas valamit.a házi orvosom csinált Ekg-t,és ő azt mondta hogy nem volt jó mert folyamatosan 90felett volt a pulzusszámom.Vett le vért és adtam le vizeletet is.Írt fel nekem savlekötőt és vérnyomáscsökkentőt.Lehet ez i stressztől van csak én ezt másképp élem át?!
2008. aug. 2. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A pánikbetegségnek többféle tünete lehet. A magas vérnyomás nálam is jelentkezett. Főleg tömegközlekedési eszközön tör rám a pánik vagy nagy tömegben. A gyógyszerek segitenek csak vigyázz mert a xanaxra rá lehet szokni. A gyógyszer viszont csak a tüneteket kezeli a valódi okot nem szünteti meg. Nálam 24 éves korban kezdödött ez a betegség amikor fősulira jártam. Több évig szedtem rá a gyógyszereket. Mivel nem akartam életem végéig gyógyszert szedni megprobálkoztam a természetgyógyászat segitségével leszokni a gyógyszerekről. Kineziologushoz járok Ő tudott segiteni ebben. Ma már gyógyszert nem szedek. Nem mondom hogy 100 %-ig jól vagyok de tudok közlekedni, nyugodtam végezhetem a munkám. És igen van olyan is hogy hasi pánik. Mielőbbi gyógyulást kivánok!!!
2008. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
1 éve ezek a tünetek kínoztak . munkahelyet változtattam és jobban vagyok.frontint szedtem de csak kevest.de buszon és tömegben még mindig légszomjam van.vagyis ha mennem kel valahová,a munkahelyemen kivül.a pulzusom 100 fölött van mindig ilyenkor.abban bizom talán magátol elmulik.gyogyulást kivánok.
2008. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy pánikbetegségről van szó, kétpofára kell szedned az Omega-3 zsírsavat. Britt egyetemeken, de máshol is kutatták ezt és súlyos pszichiátriai betegségeket is (pl. ön- és közveszélyes skizofrénia) fél év alatt megszüntettek.


Törvény tiltja, hogy közvetlenül belinkeljem neked, de ez is segít:

[link]


Én a kopaszodásom miatt szedtem, arra is jó volt, megállította. :)

2008. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A pánikbetegséget csak úgy lehet "legyőzni" ha magunkba nézünk, végigkövetjük elménkben hogy mi a probléma forrása.

Nekem is pánikbetegségem van/volt, ráadásul elég rosszul jött össze ugyanis a létező összes tület összejött. Először azt hittem rákos vagyok (ez amolyan öndiagnózis volt, amiért jól le is tolt az orvos) és hogy meg fogok halni, ráadásul a nyugalmi helyzetben is előjött, tvnézés közben. Nem jó halogatni a küzdelmet, mert hatalmas életteret vesz el a pánikbetegség. 20 éves vagyok és nekem a meditáció, az új szokások felvétele és a szigorú időrendi beosztás segített.

korán mentem aludni, korán keltem (este 10kor ágyba, reggel 5kor kelés) ez mind segített. Most már jóideje teljes életet élek ismét, néha ugyan még szédelgek, de egyre ritkábban (és ez az egyetlen tünet ami maradt)

Korábban tüdőszúrástól, gyomorgyörcsökön át, koncentrációs problémák és homályos látás is közrejátszott. nagyon rossz, senkinek sem kívánom. mindenkinek jobbulást és egy kiegyensúlyozott életet kívánok!

2010. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!