Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetem ki a vércsop...

Hogyan deríthetem ki a vércsoportom genotípusát?

Figyelt kérdés

Fenotípus Szerint A negatív vagyok. Genotípus szerint ez , ha jól tudom, lehet A0 -ás vagy AA -s.

Honnan tudhatom, hogy hordozom e a O vércsoportot?


2014. jún. 29. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Így van. Jól írtad. Maximum onnan tudhatod, hogy megnézed a szüleid és a testvéreid vércsoportját (ha vannak)

Abból van esély rá, hogy kiderül.

Ha leírod ide ezeket, akkor megpróbálhatjuk együtt megfejteni :)

2014. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát sajna csak anyáét tudom, ő szintén A-s vércsoportú.

Mivel a szüleim elváltak, így az apámét nem tudom kideríteni.


Csak a kíváncsiság vezérelt, hogy felelevenítsem rég elfeledett tudásom a vércsoportokról és rájöttem, h nem is emlékszem h tanultunk genotípusokról is :)

Innen fogalmazódott csak a kérdésem, hogy nekem milyen lehet :)

2014. jún. 29. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor így nehéz lesz kideríteni... Mert ha például az apukádnak 0-s a vércsoportja, akkor egyértelmű lenne, hogy neked A0 a genotípusod. Vagy ha mondjuk neki B-s, akkor is biztosan A0 neked. (És ebből már az is következik, hogy az apudé B0-s)

Vagy ha az apukádnak AB-s, akkor az anyukád pontos genotípusától függően lehet neked vagy A0 vagy AA.

Ha pedig neki A a vércsoportja, akkor a tiéd szintén vagy A0 vagy AA.

Tehát igazából csak akkor lehet biztosat mondani, ha az apukádnak vagy 0-s vagy B-s a vércsoportja.

:)

2014. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!