Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek tetves vagyok?

Szerintetek tetves vagyok?

Figyelt kérdés
1-2 hete írt e-mailt az ofő, hogy tetű van a suliban és, hogy kezeljük magunkat. Természetesen az én édes drága anyám nem akarta elhinni mondván, hogy biztos nincs. Ezért nem is vett tetűírtót és nem is kezelt engem. (Persze a többi osztálytársam mind kezelte magát tetűírtószerrel.) Nem sokkal később elkezdett viszketni a fejem. Szóltam anyának, hogy vegyen már tetűírtót de csak nem vett. Egyre többet vakartam, és tegnap hajmosás előtt észre vettem fehér valamiket a hajam tövénél. Rengeteg volt belőlük. Sikerült néhányat lehúzogatnom, de azért szóltam anyának. Bár szerinte csak korpa volt igaz eddig soha sem volt korpás a hajam. (legalábbis ennyire biztos nem) Hajmosás után nem viszketett annyira de most nagyon viszket. (Ja és nekem van egy olyan "betegségem", hogy ha valmilyen betegségről szó van akkor én azt hiszem, hogy abban szenvedek és elvileg beképzelem magamnak a tüneteit, de nem hinném, hogy most is ez történt volna) Szerintetek tetves vagyok? És ha az vagyok mit tegyek?

2014. jún. 15. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Ha valamiért bekorpásodtál, az is okozhatja a fehér darabkákat. A meleg időjárástól viszket a fejbőr.

Ha nagyon aggódsz emiatt, elmész a legközelebbi patikába, és kérsz egyet, lekened magad. Vény nélkül lehet kapni.

2014. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tetves vagy. Normális a háziorvosod? Elmész hozzá egyedül, elmondod a szitut. Ha nem vagy tetves, boldogan hazamész, ha igen, akkor meg ajánl vmi szert rá, és megveszed. Apád nem segít? Tesó? Nagynéni?
2014. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Egyébként apámmal még annyira sem vagyok jóban mint anyámmal. Tőle aztán végképp nem kérek semmit. (ha kérnék akkor se segítene) A tesóm meg beteg (pszhichésen) és nem alkalmas arra, hogy segítsen... Szerintetek 12 évesen elmehetek egyedül az orvoshoz vagy a patikába?
2014. jún. 15. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán menj, akár orvoshoz, akár patikába. Viszont készülj, hogy ezek a szerek drágák általában (több ezer Ft fajtától függően), szóval vigyél annyi pénzt.
2014. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oke. Koszonom.
2014. jún. 15. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!