Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erre a gyógyszerre ihatok...

Erre a gyógyszerre ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Antibiotikumot szedek, és bár tudom, hogy elvileg arra nem szabad alkoholt fogyasztani, se az orvos nem mondta, és a betegtájékoztatón sincs feltüntetve. A gyógyszer neve Augmentin, hatóanyaga: amoxicillin és klavulánsav
2014. máj. 27. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az augmentinre is érvényesek ezek a szabályok. Nem szabad rá alkoholt inni.
2014. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad alkoholt fogyasztani!!! (De egy-két sörné többet tényleg ne igyá! :-))
2014. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) egyébként maximum 3 havonta szoktam inni, antibiotikumot meg életemben másodszor szedek, csak pont holnap van az ofőnknél szerenád ahol azért illik egy-egy pohárkával inni :D szóval ez elég jól összejött
2014. máj. 27. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor szoktad bevenni a gyógyszert, de ha pl reggel, akkor 1-2 pohárka az esti órákban belefér ilyen kivételes esetben :) De ha lehet inkább ne töményet. Ha van pezsgő vagy sör, akkor inkább azt válaszd.

Első voltam.

2014. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy napi kettőt kell szednem, a reggelit 8 körül szoktam, az estit 8-9 körül, szerintem ezen az egy napon kihagyom a 2. szemet. köszönöm a segítséget :)
2014. máj. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!