Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hajas fejbőrömön varak...

A hajas fejbőrömön varak vannak, de olyan, mintha korpás vagy koszmós lenne. Mit tegyek vele? Tönn lent.

Figyelt kérdés

A fejem egy időben nagyon viszketett, fogalmam sincs mitől, de az biztos, hogy nem voltam tetves. Két-három helyen kivakartam, azok a varak még megvannak. De azóta jöttek újak, és nem tudom, hogy miért jöttek elő. Volt pár, ami fogta magát, és eltűnt. De egyre rosszabb, mert olyan, mintha korpás lenne a fejem, kicsit megvakarom ezeket a varakat, és potyog a hó... Mert a második nap végefelé néhány elkezd viszketni (háromnaponta mosok hajat, eléggé zsírosodik). Ez gombás fertőzés lehet? Vagy zsíros/izzadt, és azért van?

A legrosszabb az egészben az, hogy rászoktam arra, hogy ezeket piszkáljam, főleg ha ideges vagyok. És így nem gyógyulnak. És ha megmosom a hajam, felázik az összes, de mikor megszárad, akkor megint vastag réteg van ott.

Azért írtam vart, mert jópár alatt seb is van.

Kicsit összevissza lett, de nagyon zavarrr, köszönöm.


2014. máj. 21. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom ebből kivenni, hogy vakarási seb, vagy súlyosabb, pl pikkelysömör. Én azt tanácsolom, menj el vele egy bőrgyógyászoz, mutasd meg, mert ha az utóbbi, akkor kezelést igényel... nem tudom, mennyire vagy izzadós, de idén azért még nem nagyon volt izzadós időjárás, hogy így szétcsapja a fejbőröd. A tartósan negyven fokban nekem is vannak problémáim, T-Gélt használok rá, de a te gondod ennél kicsit súlyosabbnak tűnik.

Szóval doki.

2014. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pikkelysömör. Öröklött betegség, mai állás szerint nem gyógyítható, csak kezelhető. Stressz hatására felerősödik. Nekem is van kb. 17 éves korom óta.
2014. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van, amit kivakartam, szóval vakarási seb. De vannak olyanok, amiket mintha a fejemre varázsoltak volna. Seb, var meg minden, de arrafelé nem vakaróztam, nem piszkáltam előtte, csak úgy előjött. Nem is egy.

Izzadósnak izzadós vagyok, de már nem most kezdődött. Mostanra lett elegem belőle. Türelmes típus vagyok, ha nem életbevágó a dolog (nem kerülöm a dokikat, félreértés ne essék).

Stressz pedig volt bőven az elmúlt fél évben, akkor lett sokkal rosszabb.

Pikkelysömört olvastam már valahol, de akkor annak máshol is kéne lennie, nem? Bár van pár apró folt rajtam, ami olyan, mintha hámlana. De régen állatszőr allergiás voltam, ugyanúgy néznek ki, csak most jönnek-mennek a foltok maguktól.

2014. máj. 21. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül pikkelysömör, lehet bakteriális fertőzés vagy gomba is... az se túl vidám. Mindenesetre ez az állapot nem normális, ebben megegyezhetünk.
2014. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg tudod állapítani, melyik hasonló a tiedhez?

[link]

2014. máj. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát a képek nagyon brutálisak. A leírásokkal együtt olvasgatva nem hinném, hogy ezek közül bármelyik is lenne. Esetleg a korpásodás, az már régóta van...

A pikkelysömörrel rendelkező hajas fejbőrről kerestem képet a neten, hát szerintem nem az lesz, mert az én fejemen nem undorítóak, nem gyulladtak, csak nagy és fehér réteg jön le (ha vakarom, akkor darabokban, és tényleg olyan, mint a hóesés). És ha lejött, akkor érzem, hogy irritált, fáj kicsit ha hozzányomom az ujjam, néha nedvedzik. És piros - amelyeket látom a tükörből, azok csak pirosak maximum, nem gennyesek meg sárgák.

2014. máj. 22. 08:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírtad a pikkelysömört. Nekem sem olyan, mint a képen. Úgy kezdődik, hogy egy terület begyullad, pirosodik. Ahogy múlik a pirosodás, úgy jön ki rajta a fehér réteg.

Nekem diprosalic oldatot írt a doki, ez egy ilyen alkoholos cucc, ha kivakarod, csíp is brutálisan, ha nem vakarod, akkor nem. Nekem kb 1-2 hetes periódusokban jön elő, tehát elmúlik, utána újra előjön.

2014. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uh, koszonom. Remenykedtem, hogy nem pikkelysomor van a hajas fejboromon, de a jelek szerint nincs szerencsem... Ezzel a problemaval borgyogyaszhoz kellene egybol mennem, ugye? Es apro, piros, bordarabkas foltok a felsotestemen, ez is pikkelysomor lehet? Uh, orulni fog a borgyogyasz, egyszerre rengeteg problemaval megyek hozza (tele van a hatam kelesekkel...).
2014. máj. 22. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

A felsőtesteden levőt nem tudom, mert nekem csak a fejemen van.

És igen, bőrgyógyász kell hozzá. Lehet, hogy van már korszerűbb szer is a diprosalic-nál, de krémet ne engedj felírni, ha rám hallgatsz, mert nem lehet kimosni a hajból.

2014. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!