Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszabb lett? (bővebben lent)

Rosszabb lett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Akinek van/volt orvosi fűzője, olyan 15-16 évesen, és nem hordta, annak rosszabb lett a gerincferdülése? Ha igen, mennyire?

2014. máj. 14. 18:31
 1/2 anonim válasza:

Szia! 16 éves voltam mikor megkaptam a fűzőmet. Nem találom azt a leletem, de ha jól emlékszem kb 27 fokos görbületem volt. Fél évig hordtam a fűzőt semmit nem javult ezért nagyon el voltam keseredve. De nem is romlott, sajnos akkoriban ennek nem tudtam örülni. Pont gimis éveimet töltöttem bő pólókat kellett a fűzőre hordani, szégyelltem. Letettem a fűzőt, nem hordtam!

NAGYON MEGBÁNTAM!!!!! Most 26 éves vagyok, rengeteget romlott, fáj a derekam a nyakam a hátam, most hogy szültem és a hasizmom is szétvált a hasam is. Elől gyenge az izmom, hátul tropa a gerincem, és néha nagy fájdalmaim vannak.

Pontos számot nem tudok mondani hogy milyen mértékben romlott, mert csak jövő hónapban megyek orvoshoz újra.

Én azt javaslom, hogy hord amíg kell. Azt olvastam, hogy valakinek 2-3 év alatt nagyon szépen helyrejött. Nagyon bánom, hogyb akkoriban nem hallgattam anyukámra, akkor most nem lennének fájdalmaim, és nem kellene takargatnom a hátam!

Egy rossz döntés tönkre teheti az életedet. Biztosan nehéz, pont ebben a korban, feszélyezve érzed magad miatta, kellemetlen viselni, de hidd el, hogy megéri. Már az is nagyon sokat számítana, ha megállítanák a romlást.

2014. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Közönöm a választ! Azt hiszem tényleg hordani fogom.
2014. máj. 22. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!