Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egyik fülemmel gyengébben...

Az egyik fülemmel gyengébben hallok, mit tegyek? Lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy az egyik fülem gyengébben hall, a másikon minden hang tiszta a basszus is cseng, de ezen olyan távoli és tompa.

Sokat hallgattam hangosan zenét, ezt lehet az oka.


Visszafordítható? Ha mondjuk mostantól nem fülhallgatózom, csak hangfallal hallgatok zenét, azt sem hangosan.

Ez később romlik?

Minden hozzáfűznivaló érdekel!


2009. dec. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia én 16/L és én is voltam igy két éve kb.Később elkezdett fájni a fejem is miutén ezt észrevettem elmentem fülmosatásra.Mind a kettőtt kimosták utána javult egy picit.Amugy az elején ne hallgass túl hangosan zenét vagy ha hallgatsz fülhallgatóval akkor mind a két füleden legyen rajt!Mindenkőtt használd!De a legjobb inkább hangallal..Aztán ha megjavult a dolog akkor lehet máshogy is : ) de nyugi sztem nem lesz belőle baj nekem nem lett
2009. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy javulni fog. A zaj okozta hallásromlás a szőrsejtek károsodása miatt alakul ki. Emlősöknél a szőrsejtek nem képesek a regenerációra, azaz ha károsodnak, elpusztulnak, nincs, ami pótolja őket.

Sok ilyet hallani és az ok szinte mindig a 100 decibelen szóló MP3-lejátszó, meg az őrülten hangos koncertek.

2009. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el fülészetre, még lehet hogy tudnak segíteni infúzióval. Ha már régóta megvan, akkor nemigen, de nem is biztos hogy a hangos zenétől van, jobb lenne ha kivizsgáltatnád és mihamarabb!
2009. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez van. Kb 15 éve hangosan hallgattam zenét. És a jobb fülemmel gyengén hallok. Ez fejhallgatóval érződik legjobban. (Ha megfordítom a fejhallgatót ugyanez) A jobb fülemhez a hangfal közelebb van. Ez miatt lehet. A basszust is gyengébben hallom... Szerintem erre nincs gyógymód. Igaz én lassan 40 leszek. Discoba sem jártam gyakran.

Fiatalok! Van egy tanácsom. Ha olyan discoba mész, ami után másnap fülzúgásod van, akkor oda ne járj. Mert a gyakori fülzúgás egyenlő a halláskárosodással. A koncerteken meg állj minél távolabb a hangfaltól.

2019. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!