Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a rák tünetei? Tudom,...

Mik a rák tünetei? Tudom, rengeteg fajta van, és gondolom a tünetek nagy része is attől függ, h milyen rák, de kiváncsi lennék, hogy pl egyes emberek h jöttek rá, mi miatt mentek orvoshoz?

Figyelt kérdés
elájultak, rosszul lettek, stb...?
2009. dec. 18. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek véres volt a széklete (sajnos már évek óta, de elhanyagolta, illetve félt). Vastagbélrákja van, ráadásul rosszindulatú.


Egyik kolléganőmnek sokat fájt a feje, egyszer-kétszer el is ájult.. agydaganat. Őt már megműtötték, teljesen jól van.


Nagymamámnak nem fájt semmije, egy sima vérvételből derült ki, hogy rákja van. Ő belehalt, 72 évesen.


Nemrég olvastam, hogy valakinek a szájüregében volt, és a fogorvos vette észre.. szóval sokféle rák van sajnos, sokféle tűnettel, vagy tünet nélkül.

2009. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámnak fájt a háta, csúnyán köhögött és folyamatosan tüdőgyulladása volt... nem ment orvoshoz, majd elment, de nem ismerték fel, csak késve: tüdőrák. Aztán áttétes is lett, jelenleg az utolsó stádiumban tart. (ez 3 év alatt történt)
2009. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem jön rá magtól arra,hogy rákos beteg.Vagy a szűrővizsgálatokon derül ki,vagy valamilyen betegséggel fordul orvoshoz.Lehet,hogy a közérzete rossz,az anyajegy kezd el fájni,esetleg a prosztatával van gondja stb.És a vizsgálat deríti ki,hogy rákos betegségről van szó.

Viszont nem minden daganat,betegség jelenti azt,hogy az illető rákos.Nem kell pánikolni fölöslegesen.

2009. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

sajnálom a nagymamádat, és köszönöm a többi (szomorú) példát.

ezek szerint kb fél évente teljes kivizsgálás kellene???

2009. dec. 18. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát talán félévente nem, de azért az éves rendes szűrővizsgálatokra nem árt elmenni, és ha egybébként meg problémát észlelsz, akkor soron kívül, az éves vizsgálaton felül is el kell menni. A rákok nagy részére jellemző, hogy ha időben elkapják, akkor nagyon jó eséllyel gyógyíthatók.
2009. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Édesanyám sajnos besárgult,elzáródott az epevezetéke..,a dagadnat miatt:'( Elment vérvételre a sárgaság miatt és a véreredmény után azonnal beutalta a kórházba az orvos!
2009. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok..,és Édesanyám nem is érezte,hogy bármi baja lett volna,sőt a sárgaságot is az élettársa vette észre és ő zavarta a háziorvoshoz!
2009. dec. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

juj, sajnálom őt is.

hát akkor tényleg min évente 1 teljes kivizsgálás, vagy már akkor vesszük észre, ha nagy a baj...

2009. dec. 19. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!