Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezekkel a tünetekkel érdemes...

Ezekkel a tünetekkel érdemes endokrinológiára menni? Vagy hova?

Figyelt kérdés

Elég sok dolog összejátszik, és egyre inkább gyanakszom, hogy a nagy képet kellene nézni, és nem egyenként. Gondoltam pajzsmirigy problémára, de az alul+túlműködés tüneteit is észrevettem, így azzal nem foglalkoztam..


Évek óta fokozottan izzadok, homlokom, tenyerem, hónaljam (már erős alumíniumos patikai szerekkel kenem magam, de azok kimarják a bőrömet).

Kiskorom óta túlsúlyos vagyok, ez nagyon ingadozik, leadok 30 kilót, felszedek 40-et, megint leadok 20-at, szóval ez egy nagy hullámvasút, de most tetőponton vagyok. Amikor orvos szerint elértem az ideális testúlyomat, az izzadás akkor sem enyhült, tehát a kóros izzadás nem a túlsúlyom miatt van.


Pánikbetegség tüneteit is produkáltam, viszont sosem mentem orvoshoz, már tudom uralni a helyzetet, annyira visszafogtam, hogy már csak szorongok ( a tetőpont a halálfélelem, ájulás volt 1-2 éve).


Folyton fáradt vagyok, 13-14 órákat is tudok simán aludni, fázom (és izzadok), és egyetemen is nehezen koncentrálok. Ennek következtében meg erős koffeinfüggő lettem, mert csak úgy tudom átvészelni a matek-fizika tanulást, hogy öntöm magamba a kávét, és a memóriám is nagyon rossz.


A pulzusom magas (90 alatt nem nagyon van), vérnyomásom jó.

A hajam hullik, a körmöm viszont erős, ezért ezt sem igazán értem. F


Kihagytam egy dolgot, észrevettem, hogy vizsgák idején, vagy amikor nagy stresszhullám ér, a nyakamban furcsa érzés keletkezik naponta többször, pár pillanatra, nem mondanám kifejezetten fojtogatónak, inkább pillangószárnycsapásokat érzek a nyakam egyik oldalán (mint szerelem közben a gyomorban, csak ez nyakban).


Most kezdtem el érezni, hogy ezek egyáltalán nincsenek rendjén, és valamit kezdenem kell magammal. Csak minden olyan lassan alakult ki, hogy "megszokottá" vált, és nem foglalkoztam vele, de más embereknek nincs ilyen bajuk, és én sem szeretném, energikus akarok lenni.


Mit gondoltok, hova menjek? érdemes egyáltalán? A családban van pajzsmirigybeteg.


23/L


2014. márc. 22. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Teljes vérkép - pajzsmirigy hormon értékek, ha ott van eltérés akkor nyaki ultrahang, és ha ott is, akkor endokrinológia + izotópos vizsgálat. Viszont ha a vérképben rendben lesz minden a hormon értékekkel, akkor azt fogják mondani pánikbeteg vagy, azért izzadsz ( hiába próbálod uralni a helyzetet, ha nem halálfélelemben jön elő, akkor izzadsz )
2014. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszokat!


De már nem törnek rám pánikok, néha túlzottan ideges leszek valami miatt, ami mást nem érdekel, de pánikot nem mondanám (nem szédülök, nem látok homályosan, nem remegek), az izzadás viszont folyamatos. :(

2014. márc. 22. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell halálfélelmed legyen, ha pánikbeteg vagy. Írtad, hogy még szorongsz. Azért, mert a pánikot nem tudod teljesen uralni, ugyanúgy szorongsz, folyton izzadsz, így vezeti ki a szervezeted. Meg kell csináltatni a vérképet, ha a pajzsmirigyed rendben van, akkor egyből a pánikbetegséget fogja mondani az orvos. Sajna ez van. Akkor viszont nem árt egy pszichiáter. Menj el a háziorvoshoz, mond el mi a helyzet, elküld vérvételre, ekgra, kikérdez. Az eredmények után lehet tovább lépni. Jobbulást!
2014. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!