Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Történik valami ha az infúziós...

Történik valami ha az infúziós szerelék infúzió nélkül van a karomba kötve?

Figyelt kérdés
Tehát csak a tű meg a hozzácsatlakozó cső, amin csöpögne az infúzió egyébként. Ez káros lehet?

2014. márc. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
az történik hogy nem történik semmi
2014. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így elég felesleges lenne bekötni :)

De mire gondolsz? Lecsöpögött már és nem húzták ki azonnal a tűt? Ezért aggódsz? Nem lesz semmi baj :)

2014. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem történik az égvilágon semmi, szerintem a kanülre /nem tudom hogy kell írni/ gondolsz.

Ezt azért hagyják bekötve, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal megszúrni a karodat. Minden gyógyszert ezen át fogsz megkapni, újabb bökés nélkül.

2014. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem történik semmi,azért hagyják benne, hogy kelljen minden infúzió előtt újra megszúrni! 3-4 naponta cserélni szokták.
2014. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem arra gondolsz, hogy infúziós flakon/üveg nélküli szereléket csatlakoztatnál a vénádhoz.

[link]


Tudnod kell hozzá, hogy 2 féle elven működnek a szerelékek. Vannak speciális szerelékek, melyeket pumpatípusokhoz gyártanak és egy volumetrikus pumpa működteti - ez esetben semmi nem történne veled, hiszen amint a pumpa levegőt érzékel, leáll - már a legkisebb buboréktól.

[link]


A másik, amire szerintem gondoltál a hagyományos gravitációs elven működő szerelékek (ezek gyakoribbak mert olcsóbbak), a fentebbi linken látható. Sok beteg meg van ijedve, hogy ha lefolyt az infúzió és a szerelékbe levegő került, biztosan légembóliát kapnak... Ez természetesen nem történik meg, mert a vénában vér folyik, ami folyadék és a folyadékba csak akkor kerül levegő, ha nagyobb nyomást fejtenek ki mint ami a vénában uralkodik (tehát direktben benyomják). Gondolom emiatt született meg ez a gondolatod :) Valószínűleg az történne, hogy visszafolyna a vér a szerelékbe a nyomáskülönbség miatt (ez néha lefogyott infúzió szerelékénél is előfordul). Ha a szerelék vége a pungált véna szintjénél lejjebb kerülne, akkor rajta keresztül kifolyna a vér.

2014. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 18. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!