Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a cukorbetegség előjelei/t...

Mik a cukorbetegség előjelei/tünetei? Egyáltalán mitől alakulhat ki ez a betegség? Hogyan élnek egyáltalán a cukorbetgek? Milyen gyógyszert kell szedniük?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétféle cukorbetegség van: az I-es típusú és a II-es típusú :)


Az I-es típusú jellemzően fiatalkorban, gyerekkorban alakul ki: valamilyen ok miatt a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjei pusztulásnak indulnak. Tünetei a gyakori és nagymennyiségű vizeletürítés, az állandó szomjúság, az acetonszagú lehelet, súlyos esetekben rendszeres rosszullétek, ájulás, kóma. Kezelése inzulininjekciókkal történik. Hosszútávon nem karbantartott betegekben a lábak üszkösödése, idegrendszeri zavarok, vakság alakulhat ki és nagyobb az esély a keringési betegségekre is.


A II-es típus idősebbkori, elhízott emberekben gyakoribb, oka lehet genetikai és életmódbeli is: az elhízás miatt "kifáradnak" az inzulintermelő sejtek és így megemelkedik a glukóz-szint a vérben. Kezdeti stádiumban a mozgás, az egészséges étkezés sokat segít, később szükség lehet szájon át szedhető szerekre és inzulinra is. Itt nincsnenek olyan tünetek, mint az előzőnél, sokszor csak vércukorszint-méréskor derül ki.


Remélem elég kimerítő volt :)

2009. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló szerintem netről kimásolt általánosságokat írt, aminek kb a fele igaz. Én II-es típusú cukorbeteg vagyok, fiatal, és vékony. A II-es típus csupán annyit jelent, hogy nem inzulinfüggő. A hasnyálmirigy rendellenessége okozza. A kövérség hajlamosít, viszont nem csak az lesz cukorbeteg, aki kövér. Nálam 15 éves koromban derült ki, mert iszonyú mennyiségeket ettem, de nem híztam, hanem folyamatosan fogytam. Az acetonszagú lehelet már rég rossz, mert az a kómát előzi meg. Súlyos, elhanyagolt esetekben fordul elő. Ugyanúgy élek, mint bárki más, csak diétázom. (175-ös ch) Mindig van nálam egy kis csoki, hogy ha leesik a vércukorszintem, akkor ne legyen gond. Sport, mozgás előtt több szénhidrátot fogyasztok, hogy ne legyek rosszul. Ezt hamar meg lehet tanulni, már rég ösztönössé vált, hogy mit, és miből mennyit ehetek. Amikor terhes voltam, akkor át kellett térni az inzulinra, utána mindig elég volt a diéta.
2009. dec. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!