Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a problémám? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy eléggé érdekes a személyiségem. Állandóan kétségek közt vergődöm, pl.: ha mondjuk kinevetek valakit, azonnal megszólal bennem egy hang, hogy ezt azért mégsem kéne, mert fordított esetben nekem is rosszul esne, vagy például a döntéseknél is elég sokat vacilálok, mindenféle lehetőség az eszembe jut.

Ezen kívül már évek óta abban a problémában szenvedek, hogy azt érzem, mintha állandóan figyelnének, bárhová megyek. Még a szobám négy fala között is ezt érzem. Továbbá gyakran beszélek magamban, vagy úgy, mintha valaki lenne a szobában rajtam kívül, holott nincs.

Úgy érzem, kezdek megbolondulni, ráadásul senkinek sem merek erről beszélni


2014. márc. 9. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, kezdek megbolondulni": na én emiatt elmentem egy pszichiáternek, akinek elmondtam többek közt ezt is...egy részt, sokat segített, hogy kibeszélhettem magamból egy szakembernek, más részt egyébként nevetett egy jót rajtam az idézet miatt, de kedvesen, és mondta, hogy azok akik megbolondulnak azok nem szokták érezni és nem is tudnak róla...szóval nyugi, nem fogsz megbolondulni!


A figyelős érzést zárd ki magadból...ilyesmik velem is voltak régebben...gondolkozz materalista elvekre alapozva...földi dolgokra figyelj, ha kell mondogasd magadba, hogy dehogy figyelnek, és idővel elmúlik szerintem ez is.


A kétségek közötti vergődés természetes szintén...szerintem...amit példának legalábbis felhoztál...az a hang a lelkiismereted hangja...nem kell tőle megijedni.


Én is sokat variálok amúgy, minden lehetőséget végig veszek, sőt...elemző jellem lehetsz te is, de ettől sem kell megijedni...az jó dolog...nyelvtanulásoknál pl. sokat segít, ha vki ilyen jellem, ... keress olyan területeket magadnak, amikben ezt is kihasználhatod...lekötheted magad, terelheted a gondolataidat stb.


Gyakran beszélsz magadba...erre is van megoldás, de nem kell rögtön komoly agybajra gondolni...próbálj meg többet társaságban lenni, barátkozni stb.

2014. márc. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, esetleg ha van kedved szívesen beszélgetek veled. Itt, priviben.
2014. márc. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!