Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folytassam a szedését?

Folytassam a szedését?

Figyelt kérdés
3 db-os Azibiot antibiotikumot írt fel az orvos, de a beszedése után egy órával szörnyen fáj a gyomrom. Szedjem be a maradékot is és szenvedjem végig vagy hagyjam abba? Okozhatok gondot, ha továbbra is szedem, azon kívül, hogy fél óráig szörnyű gyomorfájásom lesz?
2014. febr. 25. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot nem szabad abbahagyni, de ha panaszt okoz, akkor menj vissza az orvoshoz, lehet, hogy mást ír majd fel.
2014. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Probiotikumot szedsz mellé?

Mert ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy fáj a gyomrod.

Az antibiotikum nem csak a rossz baktériumokat írtja, hanem a bélflóra jótékony baktériumaira is hatással van, így jönnek a kellemetlen tünetek, mint gyomorfájás, hányinger, hasmenés, étvágytalanság, stb.

Szóval vegyél valamit a patikában.

Ha akkor sem lesz jobb vagy netán szedsz már, akkor menj vissza, hogy írjanak másikat.

Idő előtt antibiotikumot abbahagyni nem szabad, mert akkor nem jön rendbe az a fertőzés, amire kaptad.

2014. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Hívd fel a dokit és kérdezd meg, abbahagyni csak úgy nem lehet. Nem hinném, hogy a probiotikum sokat változtat a helyzeten, régen nem volt ilyen, nem is hiányzott.

Inkább azt nézd meg, mit írnak arról, hogy evés előtt vagy utána kell bevenni, és próbálj enni valamit, hátha attól jobb lesz.

Amúgy meg lehet, hogy nem is attól fáj, csak véletlen egybeesés.

2014. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hinném, hogy a probiotikum sokat változtat a helyzeten, régen nem volt ilyen, nem is hiányzott. "


Soha az életemben huszonéves koromig nem volt gondom antibiotikum miatt, szedtem és meggyógyultam, most, huszonévesen, ha nem szedek mellé probiotikumot, kikészül a gyomrom. Ha szedek, nincs gond. Szóval igen is ér valamit.

2014. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szedek én is, de akkor sztem ezt a kettőt már kibírom.
2014. febr. 25. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!