Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez milyen jelenség? Alvásparal...

Ez milyen jelenség? Alvásparalízis és éjszakai rémület kizárva.

Figyelt kérdés

Már másodszor fordul elő velem a követező: Nagyon mély álomból hirtelen felébredek, mert felébreszt valami hang vagy zaj, ami viszont a valóságban nem létezik.


Az első esetben nagyon mély álomból egyszer csak egy ordítás keltett fel, amely valamiért úgy gondoltam, hogy a fal és az ágy közti szűk résből jött. Felijedtem, és arra emlékszem, hogy féltem, és erősen vert a szívem . Meg arra, hogy mérges voltam, az elején, hogy ki ordibál ilyenkor velem, és miért, aztán amikor eljutott az agyamig, hogy mi történt, akkor inkább már csak féltem.


A második eset egy órával az elalvás után történt, tehát, szintén akkor, amikor a legmélyebben alszik az ember. Afrikai zenét vagy inkább zajokat hallottam és egy afrikai női hang beszélt vagy énekelt, és talán még egy mentő hangja is dereng. Ekkor felkeltem, mert egy szobában aludtam a gyermekemmel, és először az jutott eszembe, hogy gyorsan kikapcsolom a laptopot, amin a zene megy, nehogy felébredjen, és meg is nyomtam a gombot, de ekkor rájöttem, hogy az be sem volt kapcsolva. Az egész tarthatott körülbelül 5 másodpercig, de utána pár másodpercig még kerestem, hogy ha nem innen, akkor honnan szólt a zene...?


Kicsit utánanéztem, hipnagóg hallucinációk kizárva, mivel pont hogy nem voltam félálomban, nagyon is mélyen aludtam mindkét esetben.

Alvásparalízis is kizárva, mert fel tudtam kelni, hogy kikapcsoljam a laptopot, nem voltam "lebénulva".

Az éjszakai rémület nevű jelenség is kizárva, mert én teljesen emlékszem arra, hogy mi történt, és gyermek sem vagyok már...


Lehet, hogy mégis valami hipnagóg dolog, amely a mély alvásból hirtelen ébredéssel kapcsolatos?


Valakinek ötlete? Hozzáértő hozzászólásokat várok



2014. febr. 23. 00:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A fejed is fájt? Azt hiszem, ezt hívják robbanó fej szindrómának. Ilyenkor elég hangos hangokat hall az ember, fáj a feje, és amikor felébred, még pár másodpercig hallja a hangot. Bár az én fejem se mindig fáj.
2014. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!