Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 napja nem tudok wc-zni,...

Okos0204 kérdése:

3 napja nem tudok wc-zni, fáj, tudnatok segiteni? /16 vagyok/

Figyelt kérdés
4-e óta nem tudok nagywc-re menni. 4.-én este menni szeretnék a wcre és nemtudok mert fáj és nagy, kőkemény csomok jönnének,de ha most leülök a wcre fáj nagyon ott lenn ahol kijönne. Próbálkoztam tegnap este : Zuhany fej lecsavar ,megengedtem a vizet belölle hogy azért jöjjön belölle elég szépen és oda raktam ahol kikéne jönnie kb 1 cm közel raktam,es 4-5 mp hagytam hogy mennyen bele viz . 10 perc mulva mentem a wcre de csak a viz jött ki barbán. Utana olajjal kentem be! És smmi. Következő próbálkozás : Félpohár paradicsomlét ittam,arra rá egyből félpohár tejet,utána kamilla teát (2 pohár). Semmi hatás. Ma reggel ittam kávét és rá kamilla teát. Egyszerüen nem tudok mar mitcsinálni.. Az orvostol félek. Valaki esetleg tudna egy olyat mondani ami azonnal hat? vag megpuhul ami bent van ?Es ha valaki tzdn segiteni akkor azt is irja od kérem hogy meddig mennr a hasam vagy valami.

2014. febr. 7. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
BILAGIT
2014. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz.
2014. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hunyadi gyógyvíz (ha meg tudod inni - 10-15 percen belül hat), aszalt szilva/szilvalekvár, 100%-os narancslé literszámra.
2014. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne privátban kérdezz, hanem menj el orvoshoz!

Mit tud csinálni? Megvizsgál és javasol valamit! Mit csinálna, bzmeg?

Ááá, nem idegesítem magam...

2014. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy hashajtót vagy glicerin kúpot vegyél, illetve ne zuhannyal, hanem langyos kamillás beöntéssel próbálkozz, mindhárom cucc patikában kapható. Ha beöntést nem akarsz, akkor szerintem a glicerin kúp hat leggyorsabban, én is azt használom ha már napok óta nem tudtam wc-re menni és nagyon felgyűlt a kemény széklet.
2014. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OK, már biztos megoldódott a probléma magától, de azért leírom.


Ami bent van, az már nem puhul meg. Az orvos se tud semmit csinálni, legfeljebb extrém esetben elküld a kórházba, ahol kiszedik kézzel.

Sajnos ezt ki kell nyomnod, akárhogy fáj. Ebben két dolog tud segíteni: 1. hashajtó, hogy erősebb ingered legyen, de nincs olyan, ami 6 óránál rövidebb idő előtt hatna, úgy szokták, hogy este veszed be és reggel hat. Ami tuti használ, az a szennalevél vagy Tisasen tebletta de ezerféle kapható. Otthon nem valószínű, hogy van olyan cuccod, ami elég hatásos. 2. síkosító, de nagyon sok. Erre akár az olaj is jó lehet.


A korábban ajánlott kúp is jó.


De akármit csinálsz, valószínűleg nem fog gyorsan és könnyen kijönni, úgyhogy szánd rá az időt és ne pánikolj.


Az orvoshoz meg UTÁNA menj el, de feltétlenül, hogy mivel tudod ezt megelőzni legközelebb.

2014. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek.

Kaptam beöntést.

2014. ápr. 25. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!