Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A trombocita mennyiseget...

A trombocita mennyiseget hogyan csokkenthetem veremben?

Figyelt kérdés
Magas lett az ertek a verkepemben, az orvos viszont nem vette eszre, igy nem kaptam verhigitot, amit nem is banok. De akkor hogyan csokkentsem? Taplalkozas?
2014. jan. 9. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi lett ? A laborleleten általában automatikusan megcsillagozzák, ha valamelyik érték kilóg a "normál" tartományból.
2014. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
630. Persze, de igy sem vette eszre...
2014. jan. 9. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Más eltérés nincs a labor értékeke között?
2014. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és miért csinálták a labort? Panaszod van,vagy csak rutin ellenőrzés?
2014. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem észrevette, csak nem törődött vele. Nem minden eltérés jelentőségteljes, egy csomó ideiglenes, és egy csomó csak másikakkal együtt értelmezhető, ezért nem kéne az interneten összeolvasgatni mindent. Lehet, hogy egy hónap múlva már teljesen rendben lesz. Ihatsz könnyű természetes vérhígítókat (pl: paradicsomlé), ha nagyon aggódsz.
2014. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez így van,ahogy az utolsó írta. Ha más eltérés nincs a laborban,panaszod nincs,akkor valószínű,hogy ez egy ideiglenes eltérés. Nem véletlenül nem foglakozott vele.
2014. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2 honapja szultem, sok vert vesztettem, szules utan a hemoglobinem 76 volt. A transzfuziot elutasitottam, csak vasat kaptam intravenasan. Meg akartuk nezni, h kell-e meg vasat szednem. A hemoglobin es a hematokrit mar majdnem normal, a vasam viszont 3 a normal 30-tol kezdodik. Ennyit tudok meg hozza tenni. Viszont anyai agon oroklott a sziv es errendszeri betegseg hajlam, ezert gondoktam, h nem biztos, h a verszegenyseggel fugg ossze. Folyadekot rengeteget iszom amuugy, 3-4l/nap.
2014. jan. 9. 11:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy elég komolyan vérszegény voltál, ezt az orvosod is tudja. Most már egész jó a vérképed. Ez csak úgy lehet, hogy a csontvelő,mint az őrült elkezdett működni,hogy tudja termelni a vörösvértesteket és miután a thr is ott termelődik így abból is több lett. A csontvelő, ha fokozott munkára van fogva nem tud olyat csinálni. hogy csak vvt-t termel trombocytát meg nem.

Azért jó, hogy leírtad miért volt a vérvétel, mert ez így érthető.

Egyébként egy egyszerű vírus fertőzés is pár hétre meg tudja emelni a thr számot.

Amint visszatér a csontvelő működése a normál állapotba a thr száma is normalizálódni fog.

/ Mennyi volt az MCV értéke? /

2014. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!