Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok aludni?...

Miért nem tudok aludni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta nem jól alszok.

Például: idegen helyen, táborban, rokonoknál, de még valamikor itthon sem. Állandóan az időt nézem, stresszelek mindig, számolom a perceket például lefekvés előtt: Anya, 8 óra és 29 perc múlva kelek. Valamelyik nap lefeküdtem, forgolódtam, és arra lettem figyelmes hogy reggel 6:20 és jön anya költeni. És napközben ettől nem vagyok fáradt, az az érdekes, csak tiszta piros a szemem, meg táskás. Valami jó alvás tippet nem tudnátok írni? 4 napja nem alszok rendesen... és ami szomorú még, hogy csak 12 éves lány vagyok.


2014. jan. 8. 18:55
 1/3 anonim válasza:

Régen én is így voltam az alvással. Csak én másnap használhatatlan is voltam, ez pedig sajnos ráment a tanulmányaimra...Aztán nekem a relaxációs videók (konkrétan az ASMR videók) segítettek.

Próbálj meg lefekvés előtt olvasni, inni egy csésze meleg kamillateát, esetleg relaxációs videót nézni. Én most már szinte csak ilyeneket hallgatok elalvás előtt. Megnyugtat, a gondolataimat "lefogja", elálmosít. Például a mostani, amit sokat hallgatok, egy "3D"-s hangfelvétel, hajmosás, fejmasszázs hangját vették fel így. Hallgass bele fülessel, tényleg nyugtató.

http://www.youtube.com/watch?v=vVn4c0woig0

Nekem még a suttogás is segít, ha tudsz angolul, hallgass bele ebbe is: http://www.youtube.com/watch?v=BIoGGMi-lk8

2014. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2014. jan. 8. 21:05
 3/3 karexon2003 válasza:
Nekem is ez van. kipróbáltam ammit 22/f írt csak a kamillatea vált be. szerintem próbáld ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!