Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg tud akadni egy nagyobb...

Meg tud akadni egy nagyobb gyógyszer a torkomon?

Figyelt kérdés
Be kéne vennem egy antibiotikumot de elég nagy és attól félek hogy megakad.Szerintetek történhet ilyen?Amikor kisebb gyógyszert kell lenyelnem akkor is kicsit megnyomja a torkomat és félek lenyelni
2014. jan. 7. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha meg tudna akadni akkor az feltűnt volna a gyártónak is :)

Vedd be nyugodtan, nem lesz semmi bajod.

2014. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Törd ketté és sok folyadékkal vedd be.
2014. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van, amit nem lehet széttörni, mert egyben kell lenyelni. Lemegy, csak nem kell hisztizni (a megakadás indig olyankor következik be, ha az illető fél a lenyeléstől (magyarán hisztizik). Langyos vagy meleg folyadékot kell használni, ami nem vált ki izom összehúzási reflexet.
2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ez nem mindig hiszti kérdése... Én sem tudom lenyelni a gyógyszereket pedig nem vagyok már gyerek! Egyszer egy ketté tört panalgorin úgy megakadt a torkomon hogy oklendeztem, folyt a konnyem és végül le kellett hogy nyuljak...

Ezt nem elrettentő példának szántam.

2014. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen mert sokkal rosszabb ha eltöröd.Én most nem törtem el és egyből letudtam nyelni pedig marha nagy volt.Amikor eltörtem én is annyira érdes volt az oldala ott ahol eltörtem hogy végig karcolta a torkom
2014. jan. 7. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tedd a nyelved hegyére, dobd hátra, és sok folyadékkal nyeld le.
2014. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!