Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hullik a hajam?

Miért hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Pár hónapja folyamatosan azt veszem észre, hogy a hajam van MINDENÜTT, de tényleg mindenütt. Pofátlanul sok hajjal voltam megáldva, ez az egy szerencsém van, különben mára már egy szál sem lenne (ha így folytatom, nem is marad). Hajmosáskor egy marék kijön, fésülködés egy rémálom, random beletúrok, minimum egy szál biztos az ujjaim között marad. Voltam vérvételen, az orvos szerint minden tökéletes, gyulladásra utaló jel nincs. Vettem gyógynövényes sampont, Bánfi hajszeszt, nem csinál semmit, csak kiszárítja, amitől összegubancolódik és még több hullik. Semmim nem szokott tartósan fájni, élem az oktatásban résztvevők részmunkaidős, kávéban gazdag, néha dohányzós, kellően stresszes életét, viszont nem részegedem le. Hét évig festettem a hajam (most hagytam abba) változatos színekkel és olykor a korpa miatt kivakart, sebes fejbőrömre nyomtam a szőkítőt, feketét, vöröset. (Fájt is rendesen.) Leginkább a szakmai tapasztalatokkal rendelkezőket kérdezem, hogy ez most köszön vissza, előidézhet ez ilyen mértékben hajhullást vagy járjam tovább az orvosokat, hogy kutassák a belső okokat?

21/L


2014. jan. 5. 18:27
 1/4 A kérdező kommentje:
By the way, azt elfelejtettem leírni, hogy gyökerestül hullik.
2014. jan. 5. 18:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a haj nem csak gyulladás miatt hullik érdemes lenne mást is megvizsgálni. Okozhatja vérszegénység,hormonális problémák,sőt gyakran idegi megterhelés is, érdemes lenne tovább vizsgálni. festés miatt a haj általában nem "tövestől" hullik,hanem letöredezik. Viszont tudnod kell,hogy napi 80-100 szál kihullása még a természetes hajváltás része lehet.
2014. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, utánaolvastam már mindenütt, de négy hónap alatt úgy "megkopaszodtam", hogy többen is észrevették, akiknek egyébként nem mondtam. A vasam rendben, szedek napi 14 mg-ot. Mondjuk idegi megterhelés az van. Csak már komolyan nem tudom, milyen csodaszert alkalmazzak rá és mitől dúsulhatna vissza.
2014. jan. 5. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom,hogy menj el "hajgyógyászatra". Több nagy városban is van. Keress rá a neten. Ott megnézik,hogy mi lehet sz oka és kezelést is ajánlanak.
2014. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!