Ha kakilni kell, de nem tudok elmenni, aztán elmúlik az érzés, akkor hova tűnik a kaki?
Figyelt kérdés
Csak azzal kapcsoalatban merült fel a kérdés, hogy egyszer még kb. 10 éve gyerekkoromban elmentem nyaralni rokonokkal 1 hétre. Az első asszem 4 napban minden reggel kellett, de nem mertem/nem akartam ott a házban elmenni, csak amikor lementünk strandra ott intéztem el kb. 5 nap után. Mégsem kellett kakilni minden egyes percben csak reggelente egy kis ideig.2014. jan. 3. 18:44
1/3 anonim válasza:
A kaki marad a helyén, csak a székelési inger múlik el. És ha valaki sokszor tartja így vissza, krónikus székrekedés alakulhat ki.
2/3 anonim válasza:
Ne csináld, mert életre szóló szörnyű következményei lehetnek. Az akaratlagos széklet-visszatartás lehetséges, de a vastagbél utolsó szakaszában folyamatos víz-visszaszívás történik (remélhetőleg biológia órán tanultátok!!)és besűrűsödik a béltartalom. Több nap után olyan sűrű. azaz kis víztartalmú lesz, hogy csak nagyon erős bélmozgások bírják továbbítani (lásd beöntés és hashajtók). Ilyenkor a kemény béltartalom nem tud összenyomódni és alakot változtatni a záróizmon való keresztülhatoláskor és felsértheti a vastagbél-végbél nyálkahártyáját ill. berepedhet a végbélnyílás. Továbbá a záróizom körüli visszérben olyan nagy belső nyomás léphet fel, ami nemcsak tágítja a visszér falát, de azt is berepesztheti, ami vérzéshez sőt gyulladáshoz is vezethet (lásd aranyér). A rendszeres napi puha széklet biztosítása alapvető !! Erre már a gyerekkortól nevelni kell a gyerekeket és idejekorán fel kell világosítani a szégyellős kamaszlányokat is, hogy ez nem "szégyen", hanem természetes és szükséges biológiai történés. A széklet visszatartás okozta feszültség egyébként kihat az illető viselkedésére, hangulatára.
3/3 anonim válasza:
Nem egészen úgy van, ahogy az előttem szólók leírták. Az ingert akkor érzed, amikor a széklet a végbélbe kerül. Ha visszatartod, akkor viszont egy idő után visszamehet (illetve szinte biztosan vissza is megy) a vastagbélbe (antiperisztaltika). Ettől függetlenül a végbélfal érzékenysége valóban csökkenhet rendszeres visszatartástól, de ehhez sok idő kell.
Másrészt a végbélen belül is különböző szakaszok vannak. Az erős ingert akkor érzed, amikor az ún. ampullába (legalsó szakasz) kerül a széklet automatikus folyamatok hatására (még a belső záróizom is kinyílhat). De tudatos erőfeszítéssel ezt az egészet vissza lehet fordítani, és a széklet először a végbél felsőbb részébe, aztán a legtöbbször onnan is magasabbra kerül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!