Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borsónyi Gumó az arcomban...

Borsónyi Gumó az arcomban LAYS csipsztől! ?

Figyelt kérdés
Vasárnap este ettem egy pikáns lays chipset másnap pattanas az arcomon jo nagy. Megvártam hogy megérjen és kinyomtam, de valami maradt mert 4hét után érzem hogy kb borsónyi gumó van a bőröm alatt. Mit tudok tenni ezzel?Magától nem fog eltünni. Legszívesebben beperelném őket nemtudom lenne e értelme. ? Szerintem ehhez a kozmetikus kevés mert már begyógyult. Igen biztos hogy a chipstől van mert azonkívül csak házi kaját ettem. 18/f.

2013. dec. 30. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Messzemenő oksági következtetést nem kell levonni. Sajnos a faggyúmirigyeknél gyakran van, hogy a bőrön levő gennykeltő Staphylococcus megtelepszik a faggyúmirigyben. Szöveti fehérjéket koaguláló enzimet választ ki, ezáltal elzárja magát a bőrerek felől érkező fehérvérsejtektől. Ennek az a veszélye, hogy ott benn szépen tud szaporodni és furunkulusnak nevezett szőrtüsző gyulladást tud kiváltani, másrészt a pár fokkal megemelkedő lokális hőmérséklet miatt a faggyúmirigy fokozottan termel faggyút, ami viszont nem tud kijutni a bőr felszínére a dugó miatt. Valószínű, hogy a kinyomás nem volt megfelelő bőr-sterilizálás mellett végrehajtva. Ha további 1-2 hónap után sem tűnik el a csomó, akkor érdemes kozmetikushoz fordulni (a "begyógyulás" csak a bőr felszínére vonatkozhat és nem a bőr alsó rétegeire !!).
2013. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben keress fel egy bőrgyógyászt! Perelni nem sok értelme van egy ekkora cég ellen.
2013. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem elég nevetséges, hogy ez a chipsztől lenne. Valószínűleg faggyúciszta alakult ki, a bőrgyógyász tudja kezelni.
2014. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!