Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gomba az arcon vagy mi lehet...

Gomba az arcon vagy mi lehet ez?! HELP kérlek mivel kezeljem!

Figyelt kérdés

Mindjárt sírok, nagyon el vagyok keseredve....


Az arcom két oldalán, a halántékomnál foltosodik a bőröm, de úgy, mintha napgomba lenne. Eddig csak a hátamon volt, azt kikezeltem, de mivel sokat viszketett a fejbőröm, Neutrogena sampont kezdtem használni rá. De most meg észrevettem ezt :( 0,5-1cm-es körök, először a bőrszínemnél kicsit sötétebbek voltak, aztán majdnem véresre dörzsöltem őket pár napja (kicsit ideges lettem) meg megmostam a samponnal az egész fejemet, most meg kicsit halványabbak mint a bőröm többi része és talán fényesebb a felületük.


Mi a sz.rt csináljak??? Nizoral sampont vegyek? Arról eddig vegyes véleményeket olvastam...


Szódabikarbónát kenjek rá?


A bőrömet hébe-hóba krémezem, olcsó púdert használok meg olcsó pirosítót...Lehet hogy emiatt fülledt be az arcbőröm vagy mi?


Segítsetek légyszi.... :(



2013. dec. 3. 01:09
 1/8 automatakoktel ***** válasza:
Én úgy tudom, ilyenkor a véredben candida van. Így tehát érdemes lenne ott kezelni.
2013. dec. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szcsabika21 ***** válasza:

Szia!

Elmész orvoshoz????

2013. dec. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom megérteni az ilyen embert... kérségbe vagy esve, ezért ahelyett, hogy elmennél orvoshoz, inkább minden sz@rt magadra kensz...
2013. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Napgomba" fejen ritkán jön elő. De valóban okozhatja gombásodás,ha a hajad alatt e fejed is az. Ne dörzsölgesd,a szódabikarbónát felejtsd el. Próbáld meg a Nizoral sampont és ott,ahol ezek vannak kenjed Canestennel. Ha 2 héten belül nem múlik menj orvoshoz.
2013. dec. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Tényleg menj orvoshoz, az a megoldás. Házi praktikának pedig teafaolajat javaslok, az nem árt, és sok mindenre jó.
2013. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. Candida nagyon nem ilyen, ez más.

2. Voltam a hátammal, ő állapította meg ezt a napgombát is, 10000-et most nem tudok megint kipengetni. (Ja, mert magánnál voltam, a körzeti az inkább no comment.)

3. Nézd meg, hányan szenvednek ettől a szartól, akiknek mindenféle kemikáliát felírogattak találomra az orvosok. Gondoltam hátha van valaki itt, aki érdemben is tud segíteni.

4. Pont, hogy nem! Én is meglepődtem, ne elvileg a fejbőrön szeret a legjobban megtelepedni :/ Azért köszi! Nizoralt vettem ma, hátha jó lesz.

5. Köszi!

2013. dec. 3. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A 4. válaszban benne van a felelet a kérdésedre. Elképzelhető "napgomba",de az arcon nagyon ritka. A Nizoral sampon jó lehet,egészítsd ki helyileg gomba ellenes kenőccsel. De,mint ahogy te sem vagy benne 100% biztos, látatlanban senki nem lehet az.
2013. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Használom a Nizoralt, úgy tűnik bevált.
2013. dec. 17. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!