Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Helyre jött a gerincferdülésem?

Helyre jött a gerincferdülésem?

Figyelt kérdés

Jobbra dőlő nagy ívű gerincferdülésem van (elvileg), de amióta gyógytesire meg gyógyúszásra járok, nem érzem, hogy fáj. Ez normális???

Vagy most akkor meggyógyultam? Még 3 hónap és megyek kontrollra.



2013. nov. 20. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tud helyreállni, de a törzsizmok megerősödhetnek annyira,hogy tünetmentessé tegyék. Told tovább a tornát, hajrá!!
2013. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Persze ezerrel, mindent a gyógyulás érdekében! :)))
2013. nov. 20. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
A folyamat visszafordítható úgyhogy a kommented hibás ugyanis ha a hátizmodat erősíted az visszahúzza gerinced!!!
2014. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Igazán örömteli és becsülendő, hogy megvan benned a hajlandóság a Kérdező segítő jellegű informálására, de tudod, először tájékozÓDni kellene és csak utána tájékozTATni.

Kedves Kérdező!

A gerincferdülés az orvosok számára is egy nagyon bonyolult kutatási terület, de amit jelen esetben itt és most akármelyik hozzáértő megmondana neked, hogy nem, nem jött helyre és soha nem is fog. Ebben mondjuk kilencvenkilenc százalékig bízhatsz, ha hiszel a csodákban, ám amennyiben nem, úgy nyugodtan veheted készpénznek. Javulni nagyon sokat javulhat a görbület, kívülről akár teljesen egészségesnek is tűnhet a hátad, de ténylegesen helyreállni nem fog a ferdülés.

Ezenkívül szeretnélek tájékoztatni, hogy amit most teszel, az a lehető legrosszabb lehetőség. A "gyógytesit" és a "gyógyúszást" többnyire az iskolákban szorgalmazzák, és ez remekül szemlélteti az uralkodó tudatlanság mértékéket, ugyanis azzal, hogy a gyerek eljár egy könnyített tesiórára, ahol huszonnyolc teljesen más gerincproblémájú tanulót "tornáztatnak" pont ugyanúgy, semmi sincs megoldva. Az ég világon semmi. Nincs két egyforma gerinc. Egyszerűen nincs. Következtetésképpen nem is lehet két gyereket ugyanúgy kezelni. Tessék utánajárni a témának, ahelyett, hogy az időt pazarolnátok. Az iskolákban nem tudják, mit kezdjenek a gerincferdüléses gyerekekkel, nincsenek megfelelően tájékoztatva. Mindenféle álgyógyításra küldik őket "gyógyúszás" meg "csontkovács" címszó alatt, aztán lehet, hogy a tisztelt páciens három év múlva arra eszmél, hogy a kórházban fekszik egy koponyájába csavarozott műszerrel, amivel nyújtják, másnap meg műtik.

Érintettként meg tudnék tölteni a soraimmal legalább hat lexikonméretű könyvet Számodra, de inkább olvasgass. És vedd komolyan, mielőtt késő.


[link]

2014. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: hál istennek manapság már a legtöbbször gyógytesi címszó alatt egyénileg kialakított gyakorlatokat végeznek a gyerekek.

Amúgy a kérdezőnek mostanság kellett kontrollra mennie, majd remélem beszámol, hogy mi történt.

2014. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Februárban megyek majd kontrollra, majd akkor bővebben erről. Úgy észleltem, hpgy sokkal nagyobb a gerincferdülésem. Nem érzem már , hogy fáj csak nagyon ritkán. A csípőm és a bordám viszont rengeteget változott. Sokkal rosszabbul néz ki mint eddig. Remélem csak beképzelem magamnak, és nem romlott... Kíváncsian várom a kontroll eredményét. :)
2014. jan. 26. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Hatos: de gyakorlati eredménye ugyanúgy nincs. Tudom, mert amíg az iskolai gyógytesire jártam (nem volt az olyan rég, három-négy éve talán), a tanár szépen mindenkinek elmondta, hogy melyik kezét emelje és melyik lábát, és mégis: körülbelül másfél-két év alatt 7 - 15 fokról 30 - 30 fokra romlott mindkét (!) görbületem, a csavarodások megnőttek, ami bordapúpot eredményezett, ezenfelül pedig kialakulóban van egy harmadik, pici ferdülés a nyakamnál. Nem tudom, ki hogy van vele, de én ezt mindennek nevezném, csak javulásnak nem! Az iskolánk "gyógy"testnevelője egyébként egy egész egyszerű tesitanár, ergo a gerincferdülés gyógyításáról egy betűt nem tud, mert akik tudnak, azok erre teszik fel az egész életüket, éveket tanulnak külföldön a legjobb orvosoktól. Mióta egy értelmes helyen kezelnek, hozzáértő, képzett, nem leszaromazegészetmenjenmindengyerekatudodhova-emberekkel vagyok körülvéve, és - mily csoda! - a hátam gyönyörűen javul. De tény, hogy erre a helyre nagyon hosszú út vezetett, egyik orvostól a másikig ingáztam. Ha már a probléma kezdetén tisztában lettem volna a lehetőségeimmel, talán az egész hercehurcát megúszom, és mondjuk most egy egészségesebb gerinccel írnék. Ezért lenne fontos az emberek megfelelő tájékoztatása és nem kéne letudni az egészet annyival, hogy emelgesd a kezed jobbra balra, meg ússz. "Ússz!"

Ha már itt tartunk, ez a másik dolog, amitől kvázi minden hozzáértő orvos falra mászik. Gerincferdüléses gyereket úszni küldeni olyan, mintha egy repedezett vázát a falhoz csapkodnánk, annak reményében, hogy éppé válik. A gerincferdülés lényege konyhanyelven, hogy egyik oldalt erősebbek a hátizmok, míg a másik oldalon gyengébbek. Az úszás egy szimmetrikus izomerősítő sport; teljesen mindegy, melyik karunkkal meg lábunkkal evezünk, a gerinc nincs megfelelő helyzetben, és belerögzül - igen, BELERÖGZÜL - a görbületbe. Az már más kérdés, ha valaki a megfelelően (!!!) megformázott korzettjében megy úszni - abban semmi kivetnivaló nincs. Lényegében ez minden sportra, mozgásformára igaz (kivéve a gyógytornára, persze). Ha nem korzettben végezzük, a görbületre erősítünk rá.

2014. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!