Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Nagyon rosszul...

Nagyon fontos! Nagyon rosszul alszom! Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Borzasztó rosszul alszom. Eddig sem aludtam túl jól igazán sosem, de mostanában valahogy még rosszabb. Sajnos megint belekerültem egy ördögi körbe, ahonnan még csak kijutni se nagyon tudok. Az egész úgy történik, hogy "reggel" 10 körül sikerül felkelnem nagy nehezen (legalábbis hétköznap, hétvégén néha később), aztán itthon vagyok, délután van suli, estére nagyon elfáradok, szinte kába vagyok, de nem alszom, mindig eltervezem, hogy majd 9-10kor fekszem le, de valahogy addigra kezdek el pörögni, így mindig 11-éjfél vagy még annál is később alszom el. Utána éjjel kb hajnalig sikerül valamennyit aludnom, hajnalban viszont felkelek, és nyugtalannak érzem a testem, így nem tudom folytatni az alvást, pedig baromi fáradt vagyok. Szóval hajnaltól kezdve folyamatosan forgolódom (alszom 10 percet, aztán felkelek, fordulok egyet és megint alszom 10 percet, és így tovább..). Öt órakor csörög a párom ébresztője, amire felkelek, fél hatig szintén forgolódva "alszom", majd felkelek arra, hogy a szoba ajtaján át bevilágít a folyosó villanya, később 6 fele bejön elköszönni a párom akkor szintén. Utána 10-ig pedig szintén ez a forgolódós téma megy, de felkelni sehogyan sem bírok. Inkább mintha a testem nem lenne képes aludni. Egyébként pedig minden zajra felkelek.

Ezek mellett pedig rengeteget álmodom, amik szintén lefárasztanak. Van olyan, amikor 5x kelek fel éjjel, és akkor 5 különböző dolgot álmodok, amikre teljesen emlékszem is reggel. Mintha 5 filmet néztem volna éjjel alvás helyett..

Tudnátok valamit tanácsolni? Esetleg mozogjak többet, fárasszam le a testem? Ezt már nagyon nem bírom.... :(


2013. nov. 6. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A stressz is okozhatja,h rosszul alszol,feszült vagy. Itt a reggeleken kellene változtatni kellj fel előbb kb 1-2 órával mert a biológia órád felborult. Kb 1 hét múlva jobban tudsz aludni ha pl reggel már 8- kor felkelesz,csinálj vmit,bármit,menj el futni,vagy csak reggelizni,lényeg h szálljon ki az ágyból!!! Enni se egyél ott. Estig ne érintsd az ágyat ha lehet. Nekem is volt ilyen problémám ilyenkor tényleg igaz h estére felpörög az ember de hidd el ha korábban kelsz megváltozik visszaáll a rendszer! :) jah és az is nagyon lefekvés előtt 10 p intenzív szellőztetés,ne legyen semmi illat a szobában! Este lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél!
2013. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kb ugyan ez volt velem is, mikor a fogyókúrám miatt elkezdtem multivitamint szedni, és rendszeresen egészségesen táplálkozni, nálam megoldódott minden alvászavarom, most úgy alszom mint a bunda és kipihenten kelek minden nap.
2013. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. nov. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!