Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nincs receptem egy gyógysze...

Ha nincs receptem egy gyógyszerhez, hogy tudnám ki váltani? Menjek el orvoshoz és kérjem meg szépen h írja ki nekem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Találj ki valamit.Pl. Fájdalomcsillapító lenne a gyógyszer akkor mondd azt hogy rokonodnak fáj a foga vagy a feje és neki kéne felírni, csak ő nem tudott eljönni.Nem minden orvos olyan jófej hogyha szépen kéred ír neked gyógyszert :
2013. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs recepted a gyógyszerhez, akkor ha vényköteles a gyógyszer, akkor nem tudod kiváltani. Ha nem vényköteles, de vényre olcsóbb, akkor ki tudod váltani, viszont teljes áron jutsz hozzá.

Szóval el kell bizony menni orvoshoz és ki kell íratni! Amennyiben természetesen van módja kiírni neked és van is mire kiírja.

Mert ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet, hogy nekem szívritmus szabályozó kell és kiíratom. Hanem ha bebizonyosodok, hogy valóban szívproblémáim vannak, akkor belgyógyász szakorvos kiírja. Illetve gyógyszerjavaslatra a háziorvos is. Bár ha a háziorvos egyben belgyógyász is, akkor meg mindegy.

2013. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszoló teljesen jól írta. Azt majd az orvos dönti el, hogy indokolt-e kiírni, nem pedig te.
2013. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!