Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » C vitamin napi mennyisége?

C vitamin napi mennyisége?

Figyelt kérdés

Sok olyan emberrel, illetve itt hozzászólóval találkozom, akik meg vannak rökönyödve azon, hogy napi 1-2ezer mg C vitamint szedek.Egyenesen ki vannak akadva, mikor egy betegnek napi 3-4ezret ajánlok(én is annyit szedek ha érzem hogy jön a nátha,1-2 nap alatt el is múlik, inkább ki sem jön).

Ezt nem értem, azt hittem már lerágott csont az, hogy napi 100mg c vitamin jóformán nem ér semmit.

Szent-Györgyi Albert napi 8eze mgot(!!!!)szedett mikor tüdőbeteg lett 80as éveiben és kijött belőle!

A napi 60mg-os c vitamin adagot meg Hitler határozta meg, megkérte az orvosait hogy állapítsanak meg egy olyan minimális adagot, amivel még életben tartja a katonáit.

Érdekes ki melyik irányba hajlik inkább...


2009. nov. 10. 14:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

köszi a videót, nem ismertem:)

amúgy mi összefüggés van a vitaminok és a szcientológiai egyház között?Én olvastam Lenkei doktor könyveit, sehol nem erőlteti a dolgot!Ez a személyes meggyőződése és ennyi!

2009. nov. 10. 17:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Mindegy, szedjék csak a C vitamint! Úgy tudom a vesekő nagyon jó hobbi. :)
2009. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: az, hogy nagyon sok vitamingyártónál van részesedésük, sőt, rengeteg az ő tulajdonukban van.

Persze, hogy nem hallod, hogy scientológia, mert az egy félig-meddig titkos szekta. Nem úgy működnek, hogy "vegyetek scientológiás gyógyszer, hőő!".

Az viszont biztos, hogy két nagy bizniszből gazdagszanak, a vitamin és a fegyverbizniszből.

De ha megnézed a videót abból is telejesen átjön, hogy valamit reklámozni akar vele, legfeljebb le lett vágva az, hogy mit. Hisz a végén azt bizonyítja be, hogy természetes táplálkozás útján képtelenség megfelelő cévitaminmennyiséget elfogyasztani ERGÓ meg kell venni a vitamintablettájukat.

2009. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amúgy a c-vitamin kiválasztódása és a vesekőtermelődés közötti összefüggés egy nagyon egyszerű és letisztult kémiai folyamat, már gimnazista kémiatudással is tökéletesen érthető az egész. Munkanélküli vegyészmérnökként (tehát nincsenek érdekeim) 100%os biztonsággal állítom, hogy a túl nagy mennyiségű C-vitamin bevitel elősegíti a vesekő kialakulását.

Ugyan így, igaz kicsit összetettebb biokémiai ismeretek segítségével, de továbbra is egyszerűen belátható, hogy a túl sok C vitamin gátolja a B12 vitamin felszívódását.

A húgysavas dologhoz nem tudok hozzászólni.

2009. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mivel a szervezetnek napi 80 mg C-vítaminra van szüksége, ezért tök felesleges több ezreket bevenni, mert ami nem kell vagy kiürül a vizelettel, vagy vesekövet okoz... Ezen felül, ahogy előttem említették, amíg a rengeteg C-vitamin felszívásával bíbelődik a szervezet, addig nem jut ideje más vitaminokkal foglalkozni (elégtelen B12 szint). Betegség esetén természetesen lehet erősíteni az immunrendszert C-vitaminnal, de ezt elsősorban nem bogyó formájában, hanem megfelelő, célirányos táplálkozással (sok nyers zöldség, gyümölcs) kell a szervezetbe juttatni.

*Az sem elhanyagolható tényező, hogy ezekben rengeteg más fontos vitamin is megtalálható, amikre ugyanúgy szükségünk van.*

A C-vitamin vízben oldódik, tehát nem raktározódik a szervezetben, úgyhogy arról a 80 mg-ról viszont minden nap gondoskodnunk kell. Aki akarja, persze szedje a bogyókat, de azt azért hozzátenném, hogy én szinte soha nem vagyok beteg, pedig "csak" sok természetes vitamint fogyaztok.

2009. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

[link]


remélem ez már meggyőz titeket!

2009. nov. 12. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!