Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ortopéd műtét, fogadott...

Ortopéd műtét, fogadott orvossal, hálapénzt?

Figyelt kérdés

Magánrendelésen egyeztettünk az orvossal, hogy műteni kell a lábam. A János kórházban lesz a műtét. Valahogy eszembe se jutott megkérdezni, hogy kell e fizetnem a műtétért, de most rákérdeztek itthon hogy mennyibe fog kerülni.

Még elképzelésem sincs a nagyságrendről, szerintetek mennyi lehet? 20 ezer, vagy inkább 60-70 ezer Ft-hoz lehet közelebb? Még egyszer találkozom a dokival, a műtét előtt, a kórházban, a laborra ad majd beutalókat, akkor nem lesz ciki erre rákérdezni?


2013. okt. 5. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha akarsz, műtét után adhatsz pénzt, de szerintem ez tb-s műtét lesz, ha biztosított vagy, akkor nem kell érte fizetned.
2013. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akar a fene :) De akkor mindegy, hogy magánrendelésére jártam a dokinak? Azt a vizitdijat simán kifizettem, mert tiszta ügy volt, még számlát is kaptam.

Most a netet túrom, hogy ilyenkor mi van. János kórházról van szó amúgy.

2013. okt. 5. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Eredetileg is abban a kórházban dolgozik az orvosod, ahol a műtét lesz? Ha igen, akkor semmivel nem fogsz neki tartozni. Akkor nem tudom, mi a helyzet,ha szerződése van a kórházzal arra, hogy használhatja a műtőt. De nem hiszem, hogy fizetned kellene a műtétért.
2013. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ott dolgozik.

Idén nyáron már kiadtunk egy vagyont hálapénznek szülésért, akkor előre rákérdeztem a dokinál.

Akkor teljesen egyértelmű volt számomra, hogy választott orvos+szülés = hálapénz?

De most valahogy nem olyan tiszta ügy...

2013. okt. 5. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ha valakinek a "magánrendelése által jutok el a műtétre", mindig a műtét után kérdezem meg, hogy mennyivel/mivel tartozom.

Van, amelyik azt mondta, hogy semmivel, érvényes volt a TAJ-kártyám..., egy másik meg azt mondta, hogy amennyit gondolok.

Ha akarod, kérdezd meg, mert mégis cask "fogadott" orvos, de ha nem akarod, az sem baj, fizetsz neki eleget a magánrendelésén.

2013. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!