Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szívben vannak érző idegek?...

Notizoli kérdése:

A szívben vannak érző idegek? Legfőképp olyanok válaszoljanak légyszives akik tényleg értenek hozzá.

Figyelt kérdés

#szív #érzőidege
2013. szept. 27. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
En nem ertek hozza, de mar ereztem ott fajdalmat. Nem olyat mint mikor megbantanak meg ilyenek, hanem mintha konkretan megszoritottak volna, vagy mintha beutottem volna. Nyomott, szurt, nyillalt.. De nem biztos hogy pont a szivem volt, csak arrafele fajt valami.
2013. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem értek hozzá, de nem is gondolom hogy szívsebészek szörfölnének itt a GYK-n.

Nekem is volt már ilyen szúró nyomó érzés, azt hittem infarktust fogok kapni. De becsípődött valami idegszál.

2013. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szívnek nincs érzőbeidegzése csak vegetatív. Vagyis elméletileg nem éreznéd ha hozzáérnének a szívedhez, illetve ha megvágnák nem éreznél fájdalmat.

A vegetatív idegrendszer viszont számos információval látja el a szervezet keringési központját, ezek az ingerek azonban nem tudatosulnak. Ez alól kivételt jelent az oxigénhiány, amely nagy mértékű fájdalommal jár (angina, szívinfarktus).


Tehát érzőidegekkel nem rendelkezik a szív, csak vegetatív beidegzéssel.

2013. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. szept. 27. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!



Az előző beletalált, nincs a szívben érzőideg, ezért hibás az a kijelentés, hogy "fáj a szívem". A szív nem fáj, csak a környéke!!

2013. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!