Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szemcseppet miért csak 1...

A szemcseppet miért csak 1 hónapig lehet használni? És ha használom akkor is, ha 3 hónapja lett felbontva, akkor lesz valami bajom? Még szinte tele van a szemcsepp! Visine Classic

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert felbontás után nem steril, elszaporodhatnak a cseppentőn a bacik, vírusok, amivel fertőzést okozhatsz a szemedben. Én a Visine-t hűtőben tartom és felhasználtam már egy hónapon túl is, nem lett bajom.


(Amúgy engem is bosszant, hogy az ezer forintnál drágább cseppből pár százalékot lehet használni, ha valaki nem használja nap, mint nap... Miért nem csinálnak harmad ekkora kiszerelést, és akkor párszáz forintot kellene csak kidobni...)

2009. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van, az enyémet is csak 3 napig használtam, és szinte tele van, ráadásul 1300 Ft volt. Nekem a szekrényben volt, akkor dobjam ki inkább?
2009. nov. 3. 09:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Szerintem ne kockáztass inkább, a szemed világa nem egy ezrest ér. Apukámnak 5-6 éve lett egy szemfertőzése, nem tudni mitől, azóta krónikus gyulladásban van a szeme, műtötték is, öt-hat féle cseppet szed, rosszabbul is lát vele, folyton SZTK-ba jár, stb. stb. Azóta én is jobban vigyázok a szememre.


Szerintem ezt most inkább dobd ki. Ha legközelebb veszel, nagyon figyelj arra, hogy semmi ne érjen a cseppentőhöz és tartsd hűtőben, úgy nagyon valószínű, hogy steril marad a cseppentő.

2009. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. nov. 3. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!