Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan csípi az erős...

Borzasztóan csípi az erős paprika a kezemet mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Feldarabolt a lecsóba az erős paprikát,és akármivel mosok kezet csak még rosszabb mit csináljak? Kipróbáltam az étolaj de nem használt,de még a tej sem mit csináljak nagyon csíp..??!!!
2013. aug. 29. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Disznózsír, tejföl.
2013. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
olajat használok csak zsír nincs itthon soha.Tejföl meg a reggeli bundás kenyérrel elfogyott esetleg még valami ötlet egyre jobban égeeet!
2013. aug. 29. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Hideg vizes kézmosás, körömkefével (háromszor szerintem), jegelés, kézkrém, valami zsíros, ha van. (első voltam)
2013. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom,mert ez már elviselhetetlen
2013. aug. 29. 23:25
 5/9 A kérdező kommentje:

jól átsúroltam körömkefével a szappanos kezemet,lehűtöttem és bekentem egy kis olajjal,most jobb remélem így is marad !

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

2013. aug. 29. 23:30
 6/9 anonim válasza:
Ha most megkérdezhetem, fiú vagy lány vagy e? mert furcsa hogy ennyi fájdalmat nembirsz eltűrni
2013. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lány,de eléggé fájt igen,mert még nem gyógyultak be a sebek a kezemen,amit két napja szereztem egy jó kis biciklis esés után,szépen lehorzsoltam az egész tenyerem,meg a fél karomat,szóval eléggé csípett,de köszönöm a választ!!
2013. aug. 30. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Kend be a kezedet zsírral (mi disznózsírt használtunk), húzz rá gumikesztyűt, és csinálj fél óráig valamit, amitől jól megizzadsz. Miért működik? A paprikában levő kapszaicin az, ami csíp, és az zsírban oldódik. Azt izzadástól kitágulnak a bőr pórusai, és az izzadság meg a zsír kioldják belőlük azt a fránya kapszaicint. Mi 4 órát szenvedtünk, áztattuk tejben, kentük vajjal, aztán fenistillel, de nem segített semmi, de a zsíros izzasztás bevált.

Remélem segítettem :)

2018. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális,legegyszerűbb ha vársz. Nekem is iszonyatosan "bassza" most a kezem,de 1,2 óra és jobb ilyenkor,ha legközelebb vágsz,tűrj.
2021. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!