Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem szabad futni?

Tényleg nem szabad futni?

Figyelt kérdés
3 hete futok mert dagadt vagyok és le akarok fogyni de a háziorvosom azt mondta, hogy ne fussak mert utána az ízületeimmel fogok orvoshoz járni, inkább sétáljak gyorsan. Nem tudok gyorsan sétálni mert vagy simán sétálok vagy futok. A kettő között nem tudok. Meg 3 hét alatt 2,5-3kg-ot fogytam futással, akkor sétával 2 hónap alatt fogok egyet?
2013. júl. 9. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy és milyen magas??? én is elősször diétával és elliptikussal kezdtem majd amikor már csak 10 kiló pluszom volt kezdtem el szabadban futni-de azt is fokozatosan és TEREPEN!

(egyszer futottam nagyobb túlsúllyal hát utána oldalazva mentem fel a lépcsőn szóval ha úgy van hallgass a dokidra!)

ha nagy a túlsúly akkor először diétával meg lájtos mozgással kell leadni belőle és utána mehetsz terepre salak vagy földes út -de ne aszfalton!

2013. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem futhatsz nyugodtan, ha előtte rendesen bemelegítesz és utána nyújtasz. Normális cipőd van és nem a betonon futsz. De ha az orvosod mást mondd, akkor neki higgyél.
2013. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom leírni, sok van (15-20) és mellé alacsony vagyok. Betonon tudok csak futni mivel más választásom nincs és ezen a nyáron mindenképp szeretnék leadni többet. Amúgy nincs bajom soha futás után. Mindig is jobban bírtam a futást.
2013. júl. 9. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg ne fuss! Betonon nem csak az ízületeid mehetnek tönkre, hanem a csonthártyád is. Persze még nem érzed, de ez egyik napról a másikra alakul ki, aztán már csak azt fogod észrevenni, hogy fáj. Akkor inkább járj edzőterembe, ott is van futópad.
2013. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezzel annyi a hiba, hogy edzőterem nincs. Talán 30km-re innen, de annyi pénzért nem fogok vonatocskázni.
2013. júl. 9. 14:00
 6/9 A kérdező kommentje:
A másik az, hogy az edzőtermekbe amúgy is többen vannak és azért futok direkt eldugottabb utcákban, hogy ne lássanak. Ez a nyár is ha végig csinálom ártalmas lehet?
2013. júl. 9. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagy túlsúllyal tényleg nem tanácsos futni. Járjál úszni vagy biciklizzél.


Betonon meg valóban nem egészséges futni még normál súlyú embernek sem, viszont egy jó futócipő sokat számít, de csak akkor ha tényleg profi cucc, mert azok direkt erre vannak kitalálva.

2013. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem itt be is fejezem. Uszodába főleg nem megyek semmi pénzért, amúgy se tudok úszni. Akkor már inkább futok tovább.
2013. júl. 9. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább a kerékpárt ajánlanám.
2013. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!