Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg a diétás...

Hogyan oldanátok meg a diétás étkezést egy olyan négy tagú családban, ahol csak az anya kötelezett szigorú diétára?

Figyelt kérdés
A diéta elképzelhetetlenül pocsék, íztelen. Mindenki utálja. A család napközben ráadásul három felé étkezik.
2009. okt. 17. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kell nézni olyan ételeket, amit diétásan is el lehet készíteni, meg "normálisan" is.
2009. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 igabcsy ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a gond? Te vagy az anya és neked kell főznöd a többiekre? És így nehezen tudod megállni a szigorú diétát?

És a másik kérdésem, hogy az anya dolgozik egy munkahelyen vagy otthon van egésznap? (mert nem értem miért probléma a délután 3 óra)

2009. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Candidáról van szó. A szülők dolgoznak, a gyerekek óvodások. Az apa kijelentette, hogy ő ezt kéáptelen megenni /mármint amit a mama főz/, a gyerekek is lázadoznak, hiszen az óvodain kivül is étkeznek közösen.
2009. okt. 17. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Külön főzést tudom csak elképzelni. Kicsit több munka, de így mindenki elégedett. Ahol csak lehet, azonos, vagy közel azonos alapanyagokból (nyilván cukrok és szénhidrátok nélkül), hogy a külcsín hasonlítson egy kicsit, meg akkor nem is kell különleges bevásárlólista.

Én diétáztam úgy (nem candida, úgyhogy nem tudom, hogy jó-e arra is),hogy pl. család rántott csirkemell, krumplipüré, saláta, én natúr csirkemell, saláta; vagy család tejszínes-kapros tengeri halfilé, rizs, sali, én natúr sült halfilé, sali. Rengeteg ilyen lehetőség van, biztosan van olyan is, ami ugyanígy "lebutítva" candidára is jó.

2009. okt. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindketten vidékről járnak be Pestre dolgozni, a két gyerek meg nem Pesten van az oviban. Munka után már képtelenségnek tűnik annyi felé főzni. Egyfélét is sok.
2009. okt. 17. 19:48
 6/7 igabcsy ***** válasza:

Hála Istennek én sem ismerem ezt a betegséget és a diétát sem.

Most a kérdés hatására kicsit utána néztem, és nem látom olyan borzasztónak a helyzetet.

Ezt olvastam róla:

[link]

Ez alapján azt mondom, hogy ha az első 2-3 hetet átvészali a cslád, akkor utána már simán megoldható az, amit előttem mondott az egyik válaszoló. Hasonló ételeket lehet készíteni a diétázónak és a család többi tagjának. Szerintem ez nem jelent különösebb plusz munkát.

A legtöbb családban az anya munka után bevásárol, hazamegy és nekiáll főzni. Én is ezt teszem. És jellemzően én sem egyfélét, mert nekem a fiam cukorbeteg. Ritkán, de előfordul, hogy három félét is főzök. Persze próbálok én is hasonló ételeket tenni az asztalra.

Hidd el megoldható, csak akarni kell.

2009. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fogyizok, a férjem idült hasnyálmirigy gyulladásban szenved (szigorú diéta!), a fiamnak meg híznia kell.


Mai ebéd: húsleves teljesen lezsírozva (apa miatt), neki sok tésztával, zöldséggel, fiamnak sok tésztával (utálja a zöldséget) én meg csak úgy megittam üresen csészéből.

Rántott husi, fiamnak sült krumplival, uborkasalátával, én csak husi és sok csemegeubi, apának pedig nem olajban sütöttem ki, hanem bedobtam a mikróba két szeletet és kapott hozzá vízben főtt (gyors) rizst.

1 perccel sem töltöttem többet a konyhába, mint ha egyformát ettünk volna.


Máskor is így variálom ugyanazt a kaját. Meg lehet oldani.

2009. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!