Ha valaki rákos, mehet a strandra? Nem veszélyes ránézve a napfény?
Miért ne mehetne? Ha nem bőrrákja van, simán. Édesanyámnak is mellrákja volt, és még abban az évben voltunk a Balcsin, amikor a kezeléseket kapta. Talán pont a kemó és a sugár között. (Más kérdés, hogy a mai tudásával egyikkel sem engedné kezeltetni magát.)
Egyébként is kell az embernek a napfény, abból nyeri a D-vitamint, ami a C-vitaminnal együtt eleve rákellenes hatású, szóval nem árt ilyenkor sok zöldséget és gyümölcsöt enni a húsos és a cukros kaják helyett.
Lehet, hogy furcsán hangzik, de pont azért riogatnak a magas UV-sugárzással, hogy ne menjenek az emberek a Napra, mert az egészséges. Én nem használok semmilyen naptejet, napolajat, mégsem szoktam leégni (pedig elég fehér a bőröm alapból). Igaz, hogy a déli tűző Napon keveset tartózkodom, de 5-10 perc alatt még akkor se nagyon lehetne leégni.
"Hogyan „szűrnek” a napozó szerek?
A legtöbb naptej és –olaj az UV-A-t és az UV-B-t blokkolja. Minél hosszabb ideig tart ez a blokk, annál magasabb a faktorszám. Magyarul: ha te például naptej nélkül 15 perc alatt égnél le, és van egy 25-ös faktorú naptejed, akkor azzal 15x25 perc alatt, azaz 375 perc alatt tudsz leégni ugyanúgy, vagyis 6 óra strandolás után talpig naptejbe borítva is pecsenyére égsz. Arról nem is beszélve, hogy ezek a típusú naptejek a jótékony UV-A-t és az UV-B D-vitamin képző sugarait is blokkolják, míg az életveszélyesen káros UV-C-t gondolkodás nélkül beengedik a bőrödbe. Valójában nem óvnak meg sem a leégés, sem a káros sugarak ellen, csak késleltetik ezek hatását."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!