Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt már végbélsipoly...

Kinek volt már végbélsipoly műtéte?

Figyelt kérdés

Olvastam itt, kb. 3 hete írta valaki, hogy ilyen műtét előtt áll.

Nagyon jó lenne találni valakit, aki ugyanilyen problémától szenved.


2009. okt. 13. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Itt ugyan nem kimondottan sipolyról van szó, de végbélbetegségekkel foglalkozó fórum, hátha találsz benne erről is valamit:

[link]

2009. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

nekem nem volt, de sajna tesómnak igen. februárban megműtötték, és hála mára már rendben van minden. őt érzéstelenítették, a műtét talán kb 1 órás volt ha jól emlékszem. utána még kezelésekre, tisztításokra járt pár hétig. nem akarlak elkeseríteni de az nem volt valami kellemes. (ugye még friss volt a seb)

de na parázz a pár hónap és mintha misem történt volna, úgy fogsz rá visszagondolni.

2009. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

2. vagyok

az utolsó mondat ne parázz akart volna lenni. bocsi

2009. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Én kínok-kínját éltem át a szülés utáni gátsebem miatt, sokkal rosszabb ezügyben remélem már nem jöhet.

Nem altatásban volt a műtét, hanem helyi érzéstelenítésben?

2009. okt. 14. 09:17
 5/13 anonim válasza:
igen érzéstelenítették. előző nap befekütt, és kb a 2. vagy 3. napon haza is engedték. de mondom, pár hónap múlva abszolút rendbe jött. örült, hogy túlesett rajta, hisz mostmár tünetmentes.
2009. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajna nekem is volt részem ilyenben! Először, tályoggal kezdődött, mikor azt hittem vége, akkor keletkezett a sipoly. Mind kettő egy-egy hónapig tartott, míg rendbe jött teljesen. A sipolyt nekem is meg műtötték, mert az magától soha nem jönne helyre. Nekem egy erre szakosodott orvos csinálta.

Bementem a kórházba, és még aznap meg is csinálták. Előtte tilos volt az evés, és még jött a beöntés. Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt, így deréktól lefelé semmit nem éreztem. kb. 1 órás műtét volt. Mégegyszer nem engedném csak altatással, mert utána nem tudtam vizelni, mivel teljesen érzéketlen voltam ott lent. Csupán két napig voltam bent, és 2-3 naponta be kellett mennek további utókezelésekre.

Ami abból állt, (pontosan nem tudom)hogy egy nagyon pici altatással (bódítás) valami madzag lógott ki a sebből, és azon húztak. Egy pár hétbe telt, mire eltűnt az egész, és minden a régi lett. Az egész herce-hurca olyan kellemetlen volt, mint inkább fájdalmas. Gondolok itt a vizsgálatokra, meg a wc-re, meg a tisztálkodásra, mind olyan kellemetlen volt. Ami a legrosszabb, hogy ki is újulhat. Bár ez nagyban függ,a műtétet végző orvos tudásától. Sok sikert hozzá, és kitartást!

2009. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem hangzik túl jól... A végbéltályogod mitől alakult ki? És a sipolyműtét után kellett még antibiotikumot szedned?
2009. okt. 19. 14:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A tályog kialakulásának okát,az orvosok sem ismerik. De nagyon sok esetben alakul ki belőle a sipoly. Semmi antibiotikumos kezelés nem volt.
2009. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, rám is ez vár sajnos.

Azt még megkérdezhetem milyen tünete volt a tályognak? Mert én úgy tudtam az lázzal jár és antibiotikumos kezelés kell.

2009. okt. 20. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt lázam, max.kis hőemelkedés. Valóban járhat akár magas lázzal is. Az én esetemben nem volt szükség semmilyen antibiotikumra. A tünete egy igen fájdalmas csomó, aminek a mérete változó, a borsó nagyságtól, a szilva nagyságig. Tehát egy gennyes csomó, ami rendkívül fájdalmas, és akár magától ki is fakad (nekem ez történt). Viszont ez sok esetben nem gyógyul maradéktalanul, hanem kialakul a sipoly.
2009. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!