Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakság - mit csinálnák ha...

Vakság - mit csinálnák ha egyik napról a másikra megvakulnál?

Figyelt kérdés
Nemrég voltunk láthatatlan kiállításon,nagyon mélyen érintett. Három perc után alig vártam,hogy újra lássak. El sem tudom képzelni,mi lehet azzal,aki megvakul,és ezentúl úgy kell élni az életét. Egyszerűen nem lennék rá képes,nem tudnék azzal együtt élni,hogy nem látom többet a tengert,a homokos tengerpartot, a barátaimat,nem tudnék könyvet olvasni,nem látnám többet a szerelmem mosolyát,a naplementét,szerintem inkább megölném magam,inkább a halált választanám. Ti mit tennétek?
2013. máj. 13. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Vonat elé mennék. Nem autó, mert ne legyen már bűntudata annak, aki elütött. Vagy beszedném az összes itthon talált gyógyszert.

Most így gondolom. Aztán, ha oda kerülne a sor, nem biztos, hogy így tennék. Mikor megtudtam, hogy tumorom van, mégis végig harcoltam az összes műtétet, kemoterápiát.

Nem tudunk mindent ésszel eldönteni. Van bennünk életösztön.

Ami néha több, mint az eszünk.

2013. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vakon is lehet teljes, szép életet élni, most úgy gondolom, biztos adnék magamnak egy lehetőséget. Aztán hogy mi lenne, ha tényleg megtörténne, nem tudom (nem is akarom megtudni), szerintem nehezen dolgoznám fel és eléggé összezuhannék - de remélhetőleg utána sikerülne felállnom. Azt nem hiszem, hogy öngyilkos lennék, nem tartom megoldásnak.
2013. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Adnék magamnak még egy lehetőséget, és megkérném édesanyámat, hogy segítsen, legalábbis eleinte. Elvégezném a rehabilitációt, és elölről megtanulnék sok mindent. Néhány év múlva már viszonylag normális életem lehetne.
2013. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!