Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyál alapján be lehet azonosít...

Nyál alapján be lehet azonosítani egy embert?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Nem véletlen, hogy a DNS vizsgálatokhoz is nyálmintát kérnek :)
2013. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá, de nem nyálmintát, hanem a szájból olyan pálcikával vesznek mintát mint a fültisztító, és nem a nyál a lényeg, hanem a száj belső felületéről ilyenkor apró hámszövet darabkák is kerülnek a mintába ... lehet, hogy onnan könnyebb DNS-t tartalmazó hámszövetet leválasztani, mint a bőr egyéb száraz felületéről ... de ez csak feltételezésem, és krimikből "tudom"
2013. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És ha van egy rágógumi, abból meg lehet állapítani, hogy ki rágta?


Na szóval az volt, hogy a suliban rágóztam, és egy fiu odajött, szinte alig ismerem, hogy adjak neki rágót, mondtam, hogy már nincs. És mondta, hogy akkor adjam oda azt ami a számban van. Hát mondtam jólvan ugysincs már semmi ize. De a hülye meg nem elkezdte rágni(mert én azt hittem, hogy azért kéri) hanem letette tanár székére, és az meg beleült, és mondta a tanár, hogy majd beküldi a laborba, hogy megvizsgálják, hogy kié volt. Fúú de basszus, ha beviszi, akkor az én nyálam lesz rajta, és én fogok kapni, pedig nem is én raktam oda.

2013. máj. 4. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
azon már van hámszövet is, de légy erős, nincs az a tanár aki kifizetne ezért a vizsgálatért harmincvalahány ezer forintot személyenként ... merthogy minden osztálytársadtól kellene venni mintát és mindegyiket összehasonlítani ... szóval hülyeség
2013. máj. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég drága mulatság egy DNS vizsgálat, nem beszélve a kontroll minta begyűjtésének jogi hátteréről. Szal esélytelen hogy ebből bármi is lenne. Csak a tudatlanságotokra játszott a tanár...
2013. máj. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyál is tartalmazza a DNS-eket,nem csak a szövetdarabok.DE ne izgulj! Ilyen vizsgálatot nem végeznek ilyen dolog miatt(drága eljárás és bonyolult).
2013. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!