Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napallergia lehet?

Napallergia lehet?

Figyelt kérdés
Ma egy kicsit többet voltam a napon a kelleténél,(füvet nyírtam)és most este viszket mindenem,ahol a nap ért.A kezem szára,és a nyakam.Ezt tavaly is észrevettem,de akkor nem tudtam mire vélni.Egész télen semmi bajom nem volt,most meg vakaródzom.Napallergia lehet?Milyen faktorú naptejet ajánlotok?
2013. ápr. 30. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik napallergia, érdemes lenne esetleg megkeresned egy bőrgyógyászt, egyébként minél nagyobb faktorút de azt érdemes tudni hogy a faktor inkább arról szól hogy milyen sűrűn kell kenni semhogy mennyire nyújt biztonságot.
2013. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet napallergia,de az ellen nem véd a naptej,bármilyen magas faktorú.A naptejek a leégés ellen védenek,napallergia pedig a szervezet fokozott válaszreakciója a napra.Ez bekövetkezhet néhány perc alatt,gyenge napsütésnél is.Ez ellen nem tudsz mást tenni,mint bújni a nap elől. Egyébként gyakori,h csak az évben az első alkalmakkor jön elő,amikor nap ér valakit,később nem. Igyál Calcium pezsgőtablettát és célszerű lenne valamilyen hígított szteroidos krémet használni.(Pl.Elocomos Cremor Aquosus)
2013. máj. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ha napoztam csak a mellkasomon jöttek ki piros, erősen viszkető dudorok, ha bekentem magam naptejjel, akkor szinte azonnal, mivel a kezed is viszket, az is lehet, hogy a fűnyírás miatt valamilyen pollen miatt viszketsz. Nem ártana egy allergiatesztet csináltatnod.
2013. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ma már nem viszketett,mondjuk nem is voltam annyit kint,csak a kutyákat sétáltattam délután.Lehet tényleg az lehet a baj,hogy most voltam először ebben az évben ennyit a tűző napon.Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
2013. máj. 1. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!