Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltort a labujjam?

Eltort a labujjam?

Figyelt kérdés
Kb. 2 oraja megcsuztam es a 2.labujjam nagyon bevertem es azota feldagadt, szur, eg, feszul, piros es ha mozgatom a bokam nagyon faj. Mit csinaljak vele? Eleg ha jegelem vagy goo a doki?

2013. ápr. 30. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz sokat, tűrd a fájdalmat, majd enyhül. Lábujj töréssel a doki sem tud túl sokat tenni.
2013. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normál esetben ebben a kategóriában sosem mondanék ilyet, de ez talán egy kivétel. Igazából szinte teljesen felesleges dokihoz menned. Persze ártani nem árt, de valójában annyi történik, hogy megállapítják, hogy történt-e törés, vagy nem. A jegelés ok, illetve leukoplaszttal, vagy mefixel rögzítsd a mellette lévő lábujjhoz. Ez a legtöbb amit lehet vele tenni. Ha eltört, néhány hétig bizony fájni fog.
2013. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha el is tört a lábujjad túl sok dolgot nem tud tenni az orvos sem. Max elküld egy röntgenre, és megerősíti a gyanúdat, hogy bizony el van törve. Lábujjat gipszelni nem tudnak (kivéve nagy lábujj), picit jegeld, borogasd ha bírod, rögzítsd a mellette lévő ujjhoz. Nekem is a második lábujjam tört el télen(rádőlt a farakásról néhány súlyosabb fa), kb. 2 hétig fájt, de próbáltam nem rálépni, Te is amennyire tudod kíméld.
2013. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis valaszokat :) kedves kis csaladom leakarja mar vagni mert lila az egesz es h annak mar ugyis mind1 :D
2013. ápr. 30. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!